Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mytralis prolapszus okozhat...

Mytralis prolapszus okozhat gyengébb fizikai erőnlétet és rosszabb stressztűrést? Illtve fizikai és lelki stressz fokozhatja a tüneteit?

Figyelt kérdés
2019. márc. 3. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fokú. Elképzelhető, hogy csak nem sportolsz eleget.
2019. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még nincs fokozata,de mindig észrevételezik az orvosok.

elgondolkoztam azon, talán ez lehet az oka, hogy gyerekkoromtól nehezebben viselek bizonyos terheléseket.Akkoriban nagyon vékony voltam, tesin mindíg leghátra maradtam, ha futni kellett, de amúgy mozgékony voltam.Nem éreztem akkor még semmit, csak lassú voltam.

Felnőttként szintén nem vagyok túlsúlyos, viszont a fizikai munka, ha nehéz, hamar kifáradok, nem bírok annyit, mint mások, van úgy, hogy akár egyetlen nagyon nehéz munkanap után, érzem, hogy nagyon felpörgeti a pulzusom az aktivitás, meg a stressz, remeg alábam, minden bajom van, mint egy pánikroham kb, csak nálam soká tart (amíg rendesen ki nem pihenem magam).Aludni viszont ilyenkor nem tudok rendesen, mert ha fekszem, akkor is pörög aszivem és ráadásul felriadozok, minden ok nélkül, de akár egy hosszabb, egész napos utazás is kiváltja ezt.Azért gondoltam rá, hogy talán a prolapszus miatt nem bírod a stresszt sem, dehát akkor mit csináljak? Elvileg egészséges vagyok, már számtalanszor kivizsgáltak.

Hát, asportom annyi, hogy mikor a munka nem fáraszt annyira, szabad napjaim vannak, akkor itthon tornázom.Olyankor fittebbnek érzem magam, jót tesz, viszont ezeket a tüneteket nem befolyásolja és a teljesítő képességemet sem.

2019. márc. 3. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos okoz gyengébb erőnlétet, és a stresszt is ez okozza. Szívbetegeknek ajánlatos szedni enyhe nyugtatót. Mindég próbáld meg jól kipihenni magad, és szedjél a szíved támogatására vitamint. Kellene konzultálnod egy rendes kardiológussal! Nekem azt mondták, hogy a szívbetegség fokozza a stresszt, és vissza felé is igaz, hogy a stressz is okozhat szívbetegséget. Ezért nagyon fontos a nyugalom.
2019. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is van enyhe mytralis prolapsusom. Én egyáltalán nem sportolok, irodai munkát végzek. Gyerekként sem voltam élsportoló, inkább az osztály végén szerepeltem, nem tudom ez annak tudható-e be, hogy csak testnevelés órákon mozogtam, vagy a szívem miatt. Nem érzem, hogy nagyon stresszes lennék. Kardiológus természetesen sokszor látott, semmit sem kell szednem, csak az úszást javasolta (úszni persze nem tudok).
2019. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!