Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért olcsóbb a teljes kiőrlés...

Miért olcsóbb a teljes kiőrlésű kenyér? Szándékosan etetnek minket gyengébb, rosszabb élelmiszerrel?

Figyelt kérdés

Hiszen több vele a munka ezért drágábbnak kellene lennie.

Azt sem értem,hogy miért nyomatják ennyire hiszen tény,hogy kevesebb benne a tápanyag, mint ha hántolatlanból lenne.

Jól tudom?

Szándékosan etetik a tömeg csökken tápértékű alapvető élelmiszerrel?



2016. szept. 15. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem olvass utána, mert úgy tűnik van némi zavar a fejedben.
2016. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
13%

Túl messzire mentél az összeesküvés elméletekbe, haver.


A "Hitlernek igaza volt" és a "kereszténység hazugság" után nem kell tovább menni a gyíkemberekre, Germán halálszektákra (a'la Alex Jones) meg a többire, az illuminatit sem kell túl komolyan venni, meg az NWO-t, bármennyire is akarják lenyomni a torkodon.


Habár igaz, hogy a legtöbb kaja - akár néhány az alapvetőek közül is - úgyszólván "nem egészséges", a félkész/kész termékek egy része "érdekes anyagokat" tartalmaz - ennek ellenére sem érdemes hülyét csinálnod magadból.


Egyébként itt mifelénk drágább az "egészséges kenyér", ráadásul sokkal kisebb csomagokban is vannak.

Alapvetően a kenyér sosem volt egészséges. Nézd meg a föld minőségét egy gabonatábla alatt.


Mellesleg persze "nem mintha a morbid túlsúlyosság gondot okozna világ szinten"... nem, nem.

2016. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A teljes kiörlésű éppenhogy drágaább, nem olcsóbb.

A teljes kiörlésű amúgy a hántolatlan, erre mondják, hogy egészségesebb.

[link]

2016. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
A teljes kiőrlésűvel kevesebb a munka a malmokban, mert nem hántolják a búzát, rozsot. A malomnak megéri, mert így eltudja adni a korpát is a sok ostobának, aki elhiszi,nhogy ez egészségesebb.
2016. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Összekeverted a kettőt. A lényeg, hogy pofátlanul adják sokszoros áron a speciális igényeket kielégítő táplálékok nagy részét. Ha cukorbeteg vagy, ha gluténérzékeny, vegetáriánus, tejcukor érzékeny vagy mindjárt 10x-es áron ehetsz mindent. Gondold el, hogy egy szójából gyártott felvágott kilója ugyan hogyan kerülhet annyiba mint a fehérpecsenye. Vicc.
2016. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Előző, vega vagyok, nem eszem normál cukrot és glutént és laktózt (max. nyomokban), de ettől még nem költök többet ételre, mint amikor ezek nem voltak. Sőt. Meg lehet oldani flancok nélkül is. Nem mondom, a cukrom, lisztem drága, de nem azokon kell élni, ki is hagyhatók, ha az ember akarja... Mondjuk régen is mézet ettem sima cukor helyett, az még drágább, mint az, amit most használok cukorként...

Egészségtudatosabban majdnem mindegy, milyen életmódot választ az ember, költségek szempontjából, meg lehet oldani viszonylag olcsón. Kivéve, ha rákattan a bio cuccokra, azok húzósak tudnak lenni.

2016. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Fiatalabb koromban a malmokba, pékségekbe, gabonatárolókba jártam revizorként. Már akkor ezen röhögtem, hogy a teljes kiőrlésű kenyérrel fele annyi munka és költség sincs, mint a finomlisztből készülttel. Ennek ellenére sokkalta drágábban adják.
2016. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miquel


Miért van ez?

2016. szept. 16. 10:25
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Mert hájpolva van, elterjesztették, milyen egészséges, és a teljes kiőrlésű kenyér fúj de szar. Hasonló van a gluténmentes cuccoknál is. Igen, valaki tényleg gluténérzékeny, de az emberek jelentős része azért vesz ilyet, mert azt hiszi, mennyivel egészségesebb, pedig szerintem azt sem tudják, mi az a glutén.
2016. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utálom az összeesküvés elméleteket, de itt valóban arról van szó, hogy az élelmiszeripart és a gyógyszeripart ugyanazok az érdekcsoportok tartják kézben. Nekik nem érdekük, hogy egészségesen táplálkozz.
2016. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!