Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb fél éve voltam futni és...

Kb fél éve voltam futni és valószínű megeröltettem a lábaim. Azóta mindíg ha sportolok el kezdenek fájni. Próbáltam krémeket de csak addig volt hatásuk míg megint nem mozogtam. Milyen lehetőség van, hogy ne kelljen leállnom a sportal?

Figyelt kérdés
A lábszáram belső felén fáj, mind a két lábam. Bocs ha valami infót kihagytam.

2019. márc. 13. 05:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Pihentetni kell amíg el nem múlik, ez tipikus túlterheléses sérülés. Lúdtalp esetén jellemzőbb ez a lábszár belső oldali fájdalom, de ha hirtelen, edzetlenül sokat futottál, az is simán okozhatja. Jó futócipőt (lábállásodnak megfelelő alátámasztásút) kell venni, és fokozatosan, kis lépésekkel növelni a futás időtartamát. Emellett be kell melegíteni rendesen. De most már mindegy, meg kell várni, hogy elmúljon, mert ha ráterhelsz folyton, nem fog meggyógyulni.


[link]

2019. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos válasz volt! Hála érte! És mit gondolsz mennyit kellene kihagynom? Karácsonykor az ünnepek miatt leálltam egy 3 hétre és úgy éreztem teljesen elmúlt, de aztán kb 2 hét edzés után megint előjött.
2019. márc. 14. 03:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!