Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos dolog...

Szerintetek biztonságos dolog beragasztott szájjal aludni? Tudom furcsa kérdés, többi a leírásban.

Figyelt kérdés
Olvastam néhány cikkben, de hallottam már a rádióban is, hogy sokkal pihentetőbb és nyugodtabb lehet az alvás, ha valaki csukott szájjal alszik, és kizárólag az orrán vesz levegőt. Mivel ezt alvás közben nem lehet befolyásolni, elvileg hatásos ha az ember pár csík ragasztószalaggal szorosan leragasztja a száját elalvás előtt, és elvileg egy hét után már magadtól is csukott szájjal alszol. Biztonságos? Nem okozhat fulladást a dolog?

2019. márc. 13. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos nem próbálnám ki... :)

Fulladást nyilván nem okoz, mert ha az orrod eldugul és nem tudsz rendesen lélegezni, akkor felébredsz. Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, inkább használj valamilyen orvosi maszkot, az megnehezíti a száj kinyílását, de ha mégis megtörténik, tudsz a maszkon keresztül is lélegezni és nem ébredsz fel. Patikában lehet, hogy kapsz.

2019. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# A szájmaszk szerintem gyenge lenne hozzá hogy tartson, én arra az ezüst színű, széles ragasztószalagra gondoltam, abból 3-4 csík biztosan tart egész éjszaka, de köszi a tippet. Egyébként végső megoldásként próbálkozom ezzel, használtam altatókat is. A vény nélküli szinte hatástalan volt, aztán amikor egy erős altatóval próbálkoztam este 10 körül kidőltem, és olyan délután 2 körül tértem magamhoz, dolgozni így emellett nem tudnék.
2019. márc. 13. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Főleg taknyosan lehet praktikus.
2019. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy kizárólag orron át lélegezzek éjjel. Hiába párologtatok ugyanis, ha az orromon lélegzem, reggelre véres az orrom belül.
2019. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ipari ragasztószallagot nem ragasz magadra főleg ne hosszú ideig. Nem véletlenül egészen más a ragasztó anyagja az orvosi ragtaaszoknak, ragasztó szalagoknak.
2019. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Mérgező lehet a bőrre nézve a ragasztó anyaga?
2019. márc. 14. 17:49
 7/7 anonim válasza:
27%

Teljesen biztonságos, én is így alszom. Meg lehet szokni.

Ajánlom figyelmetekbe Patrick McKeown A légzés ereje című könyvét és Lakatos Péter blogját: [link]

A ragasztószalag minősége viszont nagyon fontos a bőröd védelme miatt! Ne használj akármilyet, főleg ne iparit! Ezt ajánlom:

[link]

2019. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!