Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel előtt ittam egy...

Vérvétel előtt ittam egy üveges pepsi kólát, ez befolyásolta az eredményt?

Figyelt kérdés
Mindegyik épp hogy átlépte a felső határt, magas volt a cukrom, a koleszterinszintem és a hugysavam is. A kóla miatt lehetett?
2019. márc. 15. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen befolyásolhatja.

Max vizet ihattál volna.

Attól függ mennyire rosszak az eredmények, becsületesen bevallod a dokinak megtudja mondani a kóla miatt volt, vagy amúgy is gond van.

2019. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Szóval nem mindegyik, csak az a három amit felsoroltam, a többi az jó.
2019. márc. 15. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azt kérték (mivel nem írtad, milyen célból mentél vérvételre), hogy éhgyomri, azaz előtte nem ehetsz, nem ihatsz (max. vizet), akkor ne csodálkozz az eredményen. Igen, lehet a kóla a ludas. Nem véletlenül szokták mondani, hogy se kávé, se evés, se semmi vérvétel előtt. Megdobja az eredményt.

Terhelésesnél a másik véglet, itatnak veled egy csomó cukros löttyöt, amit a kismamák pl. nagyrészben meg sem tudnak inni, annyira tömény.

Egyébként megsúgom, ha csak általános vérlabor, én előtte mindig iszom egy kevés kávét cukor és tej nélkül, mert nemhogy létrejönni, felébredni sem tudok nélküle.

Eddig jók voltak az eredményeim. Pedig azt sem szabadna. Viszont a kóla cukros, plusz koffein.

A mindegyik érték felső határának átlépése azért nem állja meg a helyét, mert az max. a vércukorra vonatkozik. Tiglicerin, májfunkció, vérsüllyedés, fehérvérsejt, stb., stb. nem befolyásolja.

HA és amennyiben tényleg minden értéked kicsit átlagon felüli, akkor gondolom javasolt az orvosod egy ismételt vérvizsgálatot. Bele lehetne bonyolódni jobban is, de kérdésed alapján ha minden laborértéked felette van, vagyis MINDEN meg van csillagozva, ott valami más gond is lehet, nem a kóla okozta.

2019. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na tök jó. Mire mindent lepötyögtem, addigra írod, hogy csak ez a három érték magasabb az átlagnál. Akkor viszont igen, a kóla okozhatta. Nyugi. Legközelebb ne igyál kólát vérvétel előtt.

2-es voltam.

2019. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jah, és jössz nekem eggyel a félreinformáció miatt, mert itt nekiálltam okoskodni, te meg pont ugyanabban a percben, mint ahogy én elküldtem a hosszú szövegemet, addigra esküszöm, elfáradtam.:))
2019. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
LOL nehari :D
2019. márc. 15. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:

:D Semmi gond, már kipihentem a fáradalmakat.

De tényleg a kóla a ludas, legközelebb ne igyál!:)

2019. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!