Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem nézik meg 18 éves...

Miért nem nézik meg 18 éves kor előtt a vércsoportot?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy amíg nem lesz valaki 18 éves, miért nem tudhatja a vércsoportját? Még kérésre se nézik meg. Kivételesen csak akkor, ha műteni kell. Pedig szerintem fontos lenne, mert mindenkinek tudnia kellene.. Miért hoztak egy ilyen rendszert, hogy nem derülhet ki? Tudja valaki véletlenül? Tényleg nem értem, mert csak egy szúrás és egy csepp vérből kimutatható..

2019. márc. 16. 14:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
A kártya azért sem a legjobb ötlet, mert ha valaki meg akarná nézni, és te nem vagy eszmeéletednél, akkor a rendőr azt hinné, hogy ki akarna téged rabolni.
2019. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%
6, én húszéves vagyok, még az én születési papírjaimon is ott van a vércsoport, vagy nem vagy túl öreg, vagy anyu is az ;)
2019. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12. Sétálj be ma egy szülészetre, egy babának sem fogod megtalálni a vércsoportját. Még RH összeférhetetlenség esetén is csak RH faktort néznek, teljes vércsoportot nem.

De lehet, hogy kicsit túloztam az 1000 évvel, nem kell szó szerint érteni :)

2019. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

11.! Hát nem is az utca emberének szól az a kártya, hanem a mentősöknek. Ha valakinek balesetnél mondjuk artériás vérzése van, ahol pár percen belül elvérezhet, akkor max. annyit tehet, hogy elszorítja valamivel (hirtelen) az artéria felett. De inkább ne térjünk el a fő kérdéstől.

20 éves válaszoló: na ugye, hogy ugye? Köszi a megerősítést.

2019. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%

Jaj, kedves 14-es, gondolod a mentős majd vért fog neki adni? Ott helyben, mert ugye hord magánál minden vércsoportból egy kicsit? Nem, el fogja szorítani a vérző sebet és beviszi a kórházba. Ahol mi fog történni? Kap 2 egység O negatív vért miközben megnézik a vércsoportját.

Ne okoskodjunk már laikusként, ha fingunk sincs az egészről, még alap szinten sem...

2019. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is amolyan alapvető adat lenne a vércsoport egy TB-t is fizető embernél amit mondjuk a háziorvos is bevezet a kartonodba, érdekes, hogy nem foglalkoznak vele. A magánlaborban meg akartam nézetni ha már úgyis mentem más miaztt de 6000Ft-ot akartak érte, jó akkor hagyjuk.
2019. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is igaza van a kérdezőnek ,Miért is nincs ez felvezetve a TAJ kártyára .Netán a személyi igazolványba .

November végén műtét előtti teljes laborom volt .

A műtéthez vércsoport megállapitását is kérték .

Ehhez külön beutalót kértek a laborba .

Az egészségi állapotom úgy hozta,hogy 3hét elteltével életmentő műtétet kellett rajtam végre hajtani .

Vittem a friss labor eredményeket.de nem fogadták el .

A vércsoportomat is újból meg kellett állapitani .

Érti ezt valaki,erre miért volt szükség ? Hogy a kórház több pénzt tudjon a Tb től bevasalni .

2019. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!