Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3-4 naponta sza. Végzem a...

3-4 naponta sza. Végzem a nagydolgom. Mit nem csinálok jól vagy mit kellene hogy csináljak? Szokások lent.

Figyelt kérdés

Reggeli:zabkása + fornetti pizza szelet + 1 rudi

Ebéd: menzás kaja:leves + főétel.

Vacsora: főtt étel vagy kenyér szalámi sajt ilyenek.

3 hete figyelek hogy igyak elég vizet ami 2-2.5 litert jelent és 1 liter happy day baracklé naponta.

Lefekvés előtt egy activia joghurt.

Nem cigizek, nem kvzok.

Zöldséget és gyümölcsöt is naponta eszek de elég kis mennyiségben.

Utoljára vasárnap reggel volt. Ma volt inger majdnem egész nap de nem jön ki...

Hogy kellene elérni hogy legalább 2 naponta kellejen menni wc-re? Nektek mi a taktika?


2019. márc. 26. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit mozogsz? Nekem a tejeskávé segít.
2019. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Több zöldség gyümölcs, több víz, több mozgás. Amúgy ha nincs semmi panaszod attól hogy 3-4 naponta sz,rsz akkor igazából nem nagyon kell ezzel foglalkozni.
2019. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azta bakker 3-4naponta?

Én minden reggel 2x az első mint a hajó kötél a 2. Már nem olyan nagy max az első vége :D

Napi 1x kaja kb 11-13óra körül 1 fő étel

Vacsi amit találok csoki,turó rudi,sajt,kolbász.

2019. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, amit leìrtál az rendben van viszont, hogy csak 3 naponta tudod a nagydolgodat végezni az fura. Nekem a magnéziumtól szokott megjönni az ihlet, ezért nem is szeretem naponta szedni, de te esetleg megpróbálhatod.
2019. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Napközben mozgok eleget. Fizikai munkát nem végzek. Ezen kívül nem sportolok semmit.

Magnézium tablettát 2-t szedek naponta más okból.

2019. márc. 26. 20:54
 6/9 A kérdező kommentje:
2. De az inger megvolt ma is majdnem egész nap de mégsem annyira hogy menjek wc-re ha meg megyek ott ülök 10 percet de semmi.
2019. márc. 26. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam a kávé mindent kihoz, lehet ki kéne próbálnod.

Ettől függetlenül az 1 liter happy day-t szerintem sürgősen felejtsd el, 12,3 g cukor van 1 dl-ben. Vagyis naponta 123 g cukrot beviszel csak a barackléből, plusz még van a rudiban és a joghurtban is, nem is kevés. Az ajánlott napi bevitel 25 gramm.

2019. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Miért gond a sok cukor?

202centi vagyok és 87 kiló.

2019. márc. 26. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsivel több rost nem ártana.Nekem divertikulózisom van,egyfajta bélbetegség,nem megyek bele a részletekbe,de nekem pl. nagyon fontos,hogy renderesen menjek a wcre.Szorulás szóba se jöhet.Én útifű maghéj kapszulát szedek.Napi 1-2 kell, ki kell tapasztalni (90db kb 2000Ft).Viszont emellé muszáj inni,különben szorulást okoz.Sok folyadékot vesz fel.Emelett a kenyér lehetne neked pl magvas,korpás,teljes kiörlésű stb.Mellé ha van,paradicsom,uborka,vagyis valami zöldség.Nagyon jó lenne kefír,joghurt,jó a savanyú káposzta is.A bélflórádra probiotikum.Az activia helyett kaukázusi kefír.Sokkal hasznosabb.

Az is fontos lenne, hogy ha jön az inger ne tartsd vissza.A wc-n az se mindegy, hogy ülsz,a beled könnyebben ürül ha a lábad felteszed mondjuk egy kis sámlira.Ez olyankor jó lenne, amikor az van,amit írtál, hogy érzed, hogy kellene,de nem jön ki.Ebben a testhelyzetben könnyebben kijön.

Mondanám, hogy sportolj,vagy csak kocogj,sétálj,tornázz kicsit otthon, de tudom, hogy erre nem mindig van idő.

Azt is jó lenne tudni, hogy mikor sikerrel jársz,akkor is nagyon megkínlódsz-e vele,milyen ami kijön(normális vagy mint az agyonszáradt nyúlbogyók...tudom,undi,ez van.Ha nehéz produkálni,és száraz ami kijön,akkor soksoksok folyadék, esetleg laevolac szirup,amíg be nem áll rendesen a dolog)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2019. márc. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!