Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkaphatok vmit, ha a fertőzöt...

Elkaphatok vmit, ha a fertőzöttek részlegére mennék látogatóba?

Figyelt kérdés

Ismerősöm bent fekszik már egy hete, kéri, hogy meglátogassam, és ezt meg is tenném szívesen, de félek, hogy valamit elkapok. Látogatási idő van, ő tüdőbajjal fekszik bent.

Oké, hogy fertőtletnítve van, de ki tudja hány tbc-s vagy egyéb fertőzéseket hordó ember van ott. Mit gondoltok?


2019. márc. 29. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Én feküdtem bent pár hete, csináltak mellkasrontgent mielőtt befekudtem, a tbc miatt.

Szerintem vegyél fel szàjmaszkot ha nagyon félsz. + vigyél kis tubusos kezfertotlenitot és miután kijöttèl mosd át vele a kezed.

2019. márc. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szájmaszkot én is ajánlom és kézfertőtlenítőt.
2019. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen tüdőbetegsége van, mert van amelyik fertőz és van amelyik nem, mivel fertőzött részlegre kellene menned, gondolom TBC, és nem javaslom, mivel cseppfertőzéssel terjed, de fertőzött tárgyakkal is terjedhet. Mondd meg neki, hogy majd ha kiengedik a kórházból, akkor meglátogatod, de rákérdezhetsz telefonon a nővéreknél is, hogy ők mit mondanak.
2019. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem, nem hiányzik most elkapnom valamit. Köszi a válaszokat!
2019. márc. 29. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki tbc-s az el van különítve, és látogatónak sem szabad csak úgy beszambáznia, nekik is adnak védőruházatot. Amúgy elég kicsi az esély hogy tbc-vel fertőződj még akkor is, ha közvetlen találkozol ilyen beteggel. Alacsony a fertőzőképessége
2019. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!