Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nemsoká szemöldök piercingem...

Nemsoká szemöldök piercingem lesz és nagyon félek. Tudnátok tanácsokat adni hogy minél kisebb legyen a valószínűsége annak hogy begyullad/kidobja a szervezetem? 16/L

Figyelt kérdés
Most jobban utána olvastam és sokan írták hogy sokszor begyulladt egymás után, ki kellett vegyék és most nagyon megijedtem. Mennyi idő után derülne ki hogy bírja e a szervezetem? Hogyha esetleg nem bírja a szervezetem komolyabb bajom is származhat belőle? Saját tapasztalatoknak is örülnék.

2019. ápr. 6. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt de megbantam.mindig begyulladt mar 10 éve kivetettem.latszik a heg.miert nem mashova rakatsz?
2019. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért mert ez tetszik a legjobban és mindenképp meg akarom próbálni.

És sok embernek pedig befogadja a szervezete. Szóvala azt már mindenképp eldöntöttem hogy megcsináltatom csak azt nemtudom mire számítsak

2019. ápr. 6. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Gondolom van a füleidben fülbevaló. Ha bizsu ékszerekre nincs semmi baj, akkor nem hinném, hogy allergiás lennél a fémekre.

A szemöldök ékszer felszíni ékszer, úgy mint a köldök, microdermalok. A felszíni ékszereknek sajnos rossz tulajdonsága, hogy többször és könnyen begyulladnak és nehezen gyógyulnak meg. Ennek oka lehet a rossz szúrás, lehet az, hogy sokszor akad bele dolgokba, túl sokat van strapálva. Viszont ha meggyógyult teljesen, akkor hűséges tud lenni annyira, hogy akár örök életre megmarad.

Háromszor volt szúrva szemöldököm.

Első alkalommal jól begyógyult, de egyszer kb 2 éves korában beleakadt egy pulcsiba és nagyon megrántódott. Vérzett rendesen, de nem szakadt ki. Próbáltam újra rendesen kezelni, de hiába. Elsőnek egy kis vadhús lett rajta, majd elkezdett kilökődni. Végül kivettem magamtól.

Második alkalommal másik oldalra szúrattam. Azzal sem volt semmi baj, de sajnos egy műtét miatt ki kellett vennem és fél kézzel nem tudtam visszarakni. 2 hónap után már beforrt.

Harmadjára magamnak szúrtam. Azóta szépen gyógyulgat, ugyan úgy mint elsőre, vagy másodjára. Annyi a különbség, hogy egyrészt értek hozzá, másrészt jobban odafigyelek rá.

Legjobb kezdő ékszer az erősen hajlított titán anyagú, két végén golyókkal záródó banán ékszer. A titán jobb, mint az orvosi fém.

Ápoláshoz a legjobb az octenisept folyadék.

Ápolása:

3-4 héten át napi 4-5 alkalommal, majd utána még legalább 2 hétig napi 2-3x.

Ápolás előtt moss kezet, majd moss arcot. Óvatosan töröld meg az arcod, de ami jobb, tiszta papírtörlővel itasd fel róla a vizet a szemöldöködnél. Tiszta fültisztító pálcikára cseppents, vagy fújj az octeniseptből úgy, hogy rendesen átitatódjon. Ezután alsó és felső golyóknál töröld át a szárát és a golyókat, kicsit mozgasd fel-le, hogy a lyukba is kicsi jusson, majd a fülpiszkáló másik felével a körülötte lévő bőrt is töröld át octenisepttel.

Érdemes 1 literes octenisept oldatot venni, vagy rendelni. Ugyan van pici 50ml-es, 200 vagy 250 ml-es is, de árban jobban kijössz a literessel, illetve sebfertőtlenítőnek és pattanások ellen is jó.

Szemöldöködre figyelj, hogy ha a ki- és bementei lyukaknál úgy nőne egy-egy szemöldökszál, akkor csipesszel húz ki őket.

Amennyiben rajzolod a szemöldököd, úgy azt érdemes elfelejteni egy hónapig legalább, ugyan úgy, ahogy a szemöldökfestést is illetve minden más sminkelést.

Ne érje az ékszert fizikai behatás, ne piszkáld feleslegesen, ne érje kozmetikum, vagy vegyszer, amennyiben mégis, úgy bő vízzel mosd le. Ne áztasd ki azaz szauna, uszoda, strand, gőzfürdő vagy bármilyen más áztatós dolgot 1 hónapig kerülj, illetve a szolit is kerüld el erre az időtartamra.

Ne szedd ki, ne cserélgesd az első 3 hónap alatt. Ha nagyon kell, inkább ragaszd le.

Amennyiben vadhús, vagy keloid nőne rá, úgy octenisept helyett patikai hidrogén-peroxid oldattal kezeld naponta 3x legalább 3 héten át.

Ha mégis elkezdene kilökődni, akkor inkább vedd ki előre. Sokak nem veszik ki időben és megvárják, míg kiesik. Ezzel ott a baj, hogy úgy nyomot hagy, ami sosem gyógyul meg.

A szúrás maga nem vészes, de könnyű elrontani. Szúrasd olyan helyen, ahol magas szintű hozzáértés van. Tanácsolom, hogy kerüld el a plázaszalonokat!

Ha erős fémallergiád van, és rossz ékszerrel szúrják, akkor akár a szúrás után pár órával már kiderülhet. Lehet, hogy hónapokig jól lesz, de úgy jársz mint én, vagy mint sokan mások.

Remélem mindent leírtam, de ha mégis lenne kérdésed írj bátran.

2019. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uhh köszönöm, nagyon sokat segítettél. Mindenképpen titán ékszert választok majd,úgy hallottam hogy azzal gyorsabban is gyógyul. Egyébként nincs fülbevalóm. Egy olyan helyre megyek csináltatni majd ahol sok ismerősöm járt már és mind elégedettek.
2019. ápr. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!