Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jol tudom, h a gabapentin az...

Jol tudom, h a gabapentin az vegre egy olyan szer lehet ami egyaltalan nem pszichiatriai szer, de megis lehet hatasos lehet neuropatias fajdalomra. Ugye?

Figyelt kérdés

Valaki szedett ilyet? Nekem idegkarosodasos fajdalmam van.es antidepreszanst meg antipszichotikumot akarnak folyton felirni....tegretol.duloxetin.teperin.

ezek kozul valamelyiket.de en egyiket se szeretnem beszedni mert pszichiatriai szer....ertem en,hogy neuropatias fajdalmakra is adjak,de nem szeretnem. Es a forumokat bujva pont olvastam,hogy valakinek irtak h pl az arcidegzsabanal felirt tegretol helyett akar a gabapentin is jo lehet....nekem nem arcidezsabam van hanem egy balesetbol visszamaradt idegkarosodasos fajdalmam....hosszu evek ota. Es most,h "megtalaltam" ezt a gyogyszert kivancsi vgyk kinek hogyan hatott? Vgy bevette e?es mi tortent stb...? Hatha valamelyik orvos feltudna irni....vgy amugy ezt is adjak pszichére is? :/



2019. ápr. 12. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
A gabapentin epilepszia gyógyszer és csökkenti az idegrendszer ingerelhetöségét és csökkenti az idegkárosodásos fájdalmakat. De én nem szedtem.
2019. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Én szedtem. Fejsérülés után négy éve folyamatosan fáj a fejem. Teperint kaptam először, attól szívritmuszavarom lett, abba kellett hagyni. Aztán jött a gabapentin, nem használt semmit, viszont egész nap hótt álmos voltam tőle. De olvasgattam angol nyelvű fórumokat róla, és sokaknak használt.
2019. ápr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elmondhatatlanul köszönöm mindkettőtök válaszát. Nekem is 4 éve tart,szintén balesetböl egy idegkárosodásos fájdalom,csak a mellkasomnál!! Viszont amugy ez marhajó,hogy egyébként felírják Nekem is a teperint amikor az anamnézisembe már alapból ott szerepel az,hogy szívritmuszavarom van és minden egyéb baja van a szívemnek. :O ah nemtudom igazából akihez kerültem az meg egy idióta.egy ordibálós nő.nem normális. és már nemtudom hova menjek.... kevés jó fájdalom ambulancia van. az én esetembe ugye fenáll az alehtőség is,hogy megszurhatnak lidocainos injekcióval ezzel hátha megtudják szakítani azt a "fájdalom kört",ami megy körbe körbe. ami alegbrutálabb,hogy nemtudok dolgozni így és semmi támogatást nem kapok anyagilag. Egyébként Én a pszichiátriai szereket azért se szeretném beszedni,mint teperin,Tegretol vgy Duloxetin mert pont,hogy azok is álmosítanak-és így is elalszom egész nap ilyen szerek nélkül is,illetve van amelyik hízlal is.mert antidepresszáns és ugye tökre felboritja az anyagcseréd is.... és nagyon nem szeretnék hízni,mivel nagyon sokat küzdöttem azzal,hogy elfogadjam saját magam. Szóval tök jó,h szeretném hogy elmuljon végre a fájdalmam,de nem nagyon akarom beszedni ezeket... nem igaz h nincs más megoldás erre. és a Gabapentint meddig szedted? meg híztál töle? mik voltak a tapasztalataid? Én nem olvastam angol oldalakat mert nagyon alap az angolom...aztan nem nagyon értem. De ahogy olvastam egy két magyar oldalon-nem sok infot találva- ezt is fokozatosan kell felépíteni mint a pszichiatriai szereket. meg jah. szóval majdnem olyan mint a psy szerek.csak mégse az. nem? /hálisten/

amugy annyira vicces mert volt olyan orvos aki rivottrilt írt fel erre a fájdalomra. szóval igazabol mindenre azt mondjak ,hatni fog csak szedd be,és igazabol nem is biztos csak a végén zombi leszel.

a gabap. az nem befolyasol amugy agyilag? szóval légyszi nen nézzetek hülyének ,de annyira nem szeretnék megváltozni ezektől a szerektől. amugy is gyógyszer ellenes vgyk....

2019. ápr. 15. 12:44
 4/4 A kérdező kommentje:

Jah bocsi. Már látom,hogy írod hpgy a Gabapentin nem segített csak álmos voltál. és akkor a teperin meg segített amit abba kellett hagyni? Más gyógyszerre váltottál az meg nemhatott... utána mihez kezdtél? vagy azóta is szenvedsz Te is? :(

és a szívritmuszavarodon kívül még milyne tüneteket tapasztaltal a teperintöl? te nem paraztal h megvaltozol Töle,mert hogy pszcihiatriai szer?? és meddig szedted?bocsi a sok kérdésért,csak olyan nehéz bárkit találni akinek van szinte hasonló baja,és szedett is bármit stb...

2019. ápr. 15. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!