Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai szerek és...

Pszichiátriai szerek és alkohol kombinálása vezethet e oda, hogy az ember végleg elveszti a tanulási képességét?

Figyelt kérdés

2015. jún. 5. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül! Lehet, hogy okosodsz tőle!


Most láttam éppen egy dokumentumfilmet az LSD-ről. Az államokban próbálgatták a 60-as években és pár tudóst bezártak egy szobába, hogy oldják meg a munkáikat,problémáikat. Nem tudták...utána LSD-vel megetették őket és rögtön megvilágosodtak és játszva megoldották a munkáikat.

2015. jún. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak annyit hogy az LSD-től biztosan nem lesz okosabb senki.A pszichiátriai szerek meg az alkohol együtt nagyon durva kombináció.
2015. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha teljesen nem is, de memóriazavarhoz, lassú gondolkodáshoz, továbbá függőséghez vezethet. Tapasztalat..
2015. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt a kérdést én is sokszor feltettem már, csak magamnak. Sajnos velem nagyon sokszor előfordult, hogy antidepresszánsokkal, antipszichotikumokkal, nyugtatóval, túladagoltam magam, sokszor alkohollal kombinálva. Csúnya kórházi látogatásokkal a végén. És én is ettől tartok, hogoy mi van, ha emiatt vagyok sokszor olyan dekoncentrált, emiatt nem tudom már olyan jól megjegyezni a dolgokat, és egyáltalán rávenni magam a tanulásra. Egyszerűen képtelenségnek tűnik. pedig 23 éves vagyok, és elvileg szeretek tanulni... Szóval én attól tartok, hogy valóban tudja olyan mértékben rombolni az agysejteket ez a történet, hogy az ember fia/lánya "elveszítse a tanulási képességét".... :(
2015. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiatal gyerek korom óta szedek pszichiátriai gyógyszereket, a legkülönfélébbeket kaptam már és semmit sem változott "rossz" irányba a dolog. Inkább úgy tudnék fogalmazni, hogy ha ezek a kezelések mind nem történtek volna meg , akkor egy más ember lennék. De ez a volna kategória, mert fellépett a betegség és ez a járható út a javulás érdekében. A pszichiáterem szerint jobb lettem, magamon is tapasztalom, hogy a memóriam nem romlott, bár jelenleg nem tanulok. Próbálom elfogadni magam a kezelésekkel együtt olyan személyiségnek, aki lettem, nem pedig aki lennék "HA" nem létezne a problémám. A betegségtudat részlegesen fenn áll, de szoktam inni alkoholt, volt hogy túlzásba estem és kórház lett a vége. De rosszabb voltam a kórház előtt, utána pedig 120%-os magamhoz képest.. Tenni kell érte! Ha csak bebaszni jársz meg iskolába aludni, akkor meg fogsz bukni. Ha össze szeded magad, lehet diplomád.
2015. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!