Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulamutetbe bele lehet...

Mandulamutetbe bele lehet halni? (olvasd tovabb)

Figyelt kérdés
Ma kedd van, csutortokon mandulamutetem lesz es a multheten voltunk az altato orvosnal ahol megkerdeztek hogy hasznalok e kabitoszert em zsigerbol mondtam hogy nem, ami nem igaz, kb 2 hete hasznaltam azintetikusat utoljara, termeszeteset a multheten is. Es mondta ismerosom hogy be kene vallanom mert megjalhatok ha ugy all hozzam mint aki nem hasznal. Szoval, hogyha most nem mondom meg neki hogy mikor csinaltam utoljara es mit akkor letezik hogy meghalok?

2019. máj. 7. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az igazat kell mondani, oka van az összes kérdésnek amit feltesznek. Egyik barátnőm pont mandulamutet előtt 10 kilòval kevesebbet írt be testsúlynak. Nem volt elég a nyugatò és az altatò, hiszen a súly, magasság, kor és nem alapján szàmoltàk ki.

Nem érdemes hazudni, mindenképpen mondd el, hogy mit hasznàltàl. Hogy lehet - e baj belőle azt nem tudom, de ne titkold el.

A jövőben meg egyáltalán ne élj ilyen szerekkel, sajnos nem a hosszú és egészséges élet titkai

2019. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden műtétbe bele lehet halni, így a mandulamutetbe is. Orvosnak hazudni nagy baromság, kockára teszed az életedet. Lehet hogy a szer amit használsz reakcióba lép az érzéstelenítővel, te meg ott maradsz. Ha pici eszed van, vissza mész és elmondod mikor és mit használtál
2019. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

1# vagyok, egyébként ha esetleg nem lehet altatni emiatt, akkor helyi érzéstelenítéssel, éber állapotban is kiveszik.

Belehalni normális esetben nem szoktak. Utòvérzésbe halt már bele ember Magyarországon is. De ritka szerintem, normális esetben nem kell félni tőle. A gòcos mandula nagyobb kockázat.

2019. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mennyire lenne veszélyes, ha nem tudná, de szerintem is mondd el

nem véletlenül kérdezte, biztos számít, szóval ne kockáztass

miért nem akarod elmondani? nem fog ítélkezni, nem fogja elmondani másoknak és úgyse látod utána többet, szóval mit számít?

orvosnak sose hazudj, mert ezeket a te érdekedben kérdezi, hogy nehogy bármi bajod legyen a műtét közben

2019. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az altatás minden esetben hordoz rizikót (ezt mindenki tudja, ezért tanul annyit az altató orvos és nem a portás altat). Minden kábitószer hat az agyra, és sok altatószer pont ugyanazokra a receptorokra hat mint a kábszer. így laikus által előre nem kiszámítható keresztreakciók alakulhatnak ki (kezdve ott, hogy felébredsz műtét közben, erősödő fájdalom érzet, egész odáig, hogy soha nem ébredsz fel utána stb.) Ma már sok féle altató, fájdalomcsillapitó szer létezik, és ha tudja, hogy milyen kábszert és mikor használtál mérlegelni tudja egyrészt a kiürülési időket msárszét tud olyan szert választani ami az adott kábszerrel kisebb eséllyel (vagy egyáltalán nem) okoz keresztreakciót.
2019. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hete használtad valószínű semmi nem lesz. De tényleg jobb nem hazudozni ilyen esetben. Én a szívrendellenessegemről felejtettem el szólni 😁 Így műtöttek kétszer, ráadásul a második 3.5 órás torachotómia volt. Túléltem 😁
2019. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem 25.évvel ezelőtt műtöttek mandulával, helyi érzéstelenitéssel,hát borzalmas volt, állandóan öklendeztem műtét alatt,fulladtam, azt hittem nem élem túl..utána másnap bevérzett a torkom amit égettek. Sajnos muszáj volt kivenni,mert sokat volt begyulladva és gennyes volt. Mindent el kell mondani az orvosnak őszintén, hogy ha valami komplikáció adódna, tudja miről van szó, tudja az okát. Ne félj,túl fogod élni, nem lesz semmi bajod.
2019. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!