Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiús anyukák! Fütyi gondok....

Fiús anyukák! Fütyi gondok. Mit csinál majd az orvos?

Figyelt kérdés
A kisfiam Agusztusban lesz 3 éves. A fütyijén nem lehet a bőrt hátrahúzni. Túl szűk a “lyuk”. Kedden megyünk dokihoz, tapasztalatok, hogy mit fog csinálni? Szerintem fityma szűkülete van, nem letapadás? “Nektek” mit csinált az orvos?

#pénisz #letapadás #figyma szűkület
2019. máj. 7. 20:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre nem viszem orvoshoz, megpróbálom óvatosan minden este hátrahúzni. Tegnap este már ő is csinálta. 😊
2019. máj. 8. 16:18
 12/13 A kérdező kommentje:
Végül voltunk dokinál, elküldött urológushoz. Semmit nem csinált, csak megnézte. Kaptunk krémet, azt mondta, ha nem jön renbe menjünk vissza fél év mulva. Használ a krém, egyre jobban “szakad fel” a bőre.
2019. jún. 8. 21:40
 13/13 Sofiel válasza:
85%

Ezzel a kérdéssel én is küzdöttem amikor a fiam pici volt (most 12 éves). A magyarországi gyakorlat sokáig ez a kőkorszaki brutális hhátrarángatás volt, most már talán javul a helyzet. Itt valamiért úgy gondolják, hogy ha egy gyereknek nem lehet felhúzni a fitymáját 1-2-3 évesen, akkor az rendellenes és azonnal közbe kell avatkozni. Ez már akkor szöget ütött a fejembe, lehetséges hogy egyébként teljesen egészségesen fejlődő fiúk kb. fele "rendellenes" volna ebben a kérdésben? A nővérem Svédországban él és ott nevelte fel a két fiát, tőle is megkérdeztem, mi az ottani gyakorlat. Teljesen másképp állnak hozzá. A fityma hátrahúzása valójában a serdülőkor idején válik aktuálissá, a testi fejlődésnek ez a természetes üteme. Semmi szükség nincsen arra, hogy egy kisfiúnak úgy működjön éppen ez a szerve, mintha 10-12 évvel idősebb lenne. Ha ugyanezzel a logikával gondolkodunk, akkor akár elkezdhetnénk a kislányok hüvelyét is tágítgatni pici gyerekkorban - ez kész agyrém, és már régen túlhaladta az orvostudomány is, csak nálunk sok kérdésben 40-50 éves protokollokat követnek. A tisztaságra szoktak hivatkozni még, de ez is hamis érv, mert amíg nincsenek olyan váladékok, amik konkrét tisztítást igényelnek, addig ez a szerv is öntisztító, nem kell szappannal mosogatni. (Kislányokat sem irigálunk, hogy tisztán tartsuk a hüvelyüket!) Szóval nálunk is az volt a helyzet, hogy egy picit hátra lehetett húzni, de nem teljesen, de végül én úgy döntöttem, hogy békén hagyom, és majd meglátjuk mi történik. Meg is oldódott, minden erőszak nélkül, most már nomálisan kitágult.

A szuloklapja (pont) hu-n van egy jó cikk a témában egy normálisan gondolkodó gyereksebésztől, keressetek rá! Ez a címe: Fitymaszűkület babáknál és kisfiúknál - Mit szabad és mit tilos tenni vele? (csak mutatóban az egyik beszédes alcím: "El a kezekkel a csecsemők fitymájától!")

2019. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!