Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesti anyukák, akik...

Budapesti anyukák, akik fogadtatok orvost, mennyi pénzt adtatok? Az előre megbeszélt összeget akkor is odaadtátok, ha az orvos rendes munkaidejében szültetek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 17:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy ha az orvos nem ért be a szülésre?
2017. okt. 7. 17:47
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Én pont a két ügyeletes napja közötti éjszakán szültem, másnap nem tudom melyikünk nézett ki rosszabbul. (Elég macerás szülés volt, ő meg bukta az éjszakai alvását, reggel már nem volt értelme hazamennie fél órával műszak előtt.)

Ő nem mondott összeget, mi 60-at adtunk.


A szülésznő egy órával az érkezésem után lécelt le. Másnap bejött, láthatóan várt valamit. Mivel a semmiért nem fizetek, elcsevegtem vele, aztán miután látta, hogy itt nem terem babér, távozott.

Aki beugrott helyette, ő 30-at kapott.


Az orvoshoz évek óta járok, nagyon jó szakember és nem a pénzre megy. Szülés előtt néhány vizsgálathoz már a kórházba hívott be és nem engedte kifizetni, a magánrendelésén meg mindig kaptam számlát.

Varratszedéskor se fogadott el pénzt.


Később egy másik orvosnál volt egy nőgyógyászati műtétem. Ő kerek-perec megmondta, hogy 40e a műtét. Mivel a részéről 20 perces munka (plusz bemosakodás-kimosakodás), kicsit sokalltam, de ám legyen.

Varratszedésnél adtam volna a pénzt, mondta, hogy 20e a látogatásom ÉS akkor ezen felül amennyit gondolok a műtétért.

A huszast kivettem a neki szánt összegből, kértem számlát, további 20-at meg kapott zsebbe. Varratszedésért még soha, senki nem kért pénzt, pedig volt már néhány műtétem, így ezen nagyon felszaladt a szemöldököm.

Amúgy jó munkát végzett és bármikor kereshettem telefonon a műtéttel kapcsolatban.

Ha számlával ment volna az egész, többet is hajlandó lettem volna kifizetni, a hálapénz intézményét nem szívesen támogatom.

2017. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem ért volna be az orvos, akkor nem adtam volna pénzt. De furcsa, hogy van, aki ilyenkor is ad. Mire, miért?
2017. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont műszakos volt a szülésznőm és az orvosom is,sőt kereken a szak végére meg is szültem,ennek ellenére oda adtam az elóre megbeszélt 80ezret a dokinak,40et a szülésznőnek.nagyon segítőkészek voltak,odafigyeltek ránk.amikor oda adtam a pénzt,ugy láttam rajtuk,mintha nem számitottak volna rá,hogy így is megkapják
2017. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Ha megbeszeltetek, hogy nala szulsz es az osszeget is, valamint ott is van az orvos a szulesnel rendesen, akkor szerintem teljesen mindegy, hogy akkor tortenik a szules, amikor epp a korhazban lenne amugy is, vagy otthonrol jon be. Megegyeztetek valamiben, teljesitette az orvos a sajat reszet, ezutan nyilvan a szulo nonek is illik "eleget tennie".


Ha viszont nem er be/nem megy be a szulesre, akkor nyilvan nem jar neki halapenz, hiaba volt megbeszelve az osszeg. Hiszen nem nyujtotta azt a "szolgaltatast", amit elvallalt. Mas orvos vegezte el a munkajat. Ilyenkor nem kell fizetni olyan munkaert, amit nem o vegzett el.

2017. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!