Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Picifiam műtik hétfőn, és...

Picifiam műtik hétfőn, és reméljük nem lesz semmi probléma, de jobb mindenre felkészűlni előre?

Figyelt kérdés
Sziasztok,szóval,olyan kérdéssel fordulnák hozzátok,hogy ma kaptuk meg a vércsoport eredményét,ami szerint az apukája nem adhat neki vért,viszont én igen,de hétfőre vagy elmúllik a menstruációm vagy az utolsó napja lesz,(ez változó,van hogy 5 nap van,hogy át megy 6-dik napra is.), s olyat olvastam,hogy mensi alatt nem lehet vért adni,viszont olyat is,hogy van aki ad.Természetesen mondani fogom az orvosának,hogy épp akkor mi a helyzet,de elötte szeretnék véleményeket kérni tölletek,hogy max Én gyengülök le jobban tőle (ez nem foglalkoztatna) ,vagy olyankor nem megfelelő a vér amit adnák (ettől félek,hogy nem leszek Énse alkalmas ez végett),vagy hogy is van ez? Válaszokat előre is köszönöm.
2019. máj. 10. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menstruáció alatt is lehet vért adni. Ha nem megfelelő a hemoglobinod, akkor úgyis kizárnak, ha meg jó, és adhatsz, akkor nem befolyásol semmit.
2019. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

A kórház műtét előtt már fel készül az adható vérből.

Nem tőletek vennék le .

2019. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Bárki adhat irányítottan vért, ugyanis darabra megy nem pedig vércsoportra. Tehát apuka is adhat. Nem az ő vérét kapná meg hanem az ő véréért cserébe kapná valaki másét akié jó.

Gyerekműtéteknél egyébként ritkán kell vér. Szóltak nektek egyáltalán, hogy kell adni, vagy csak feleslegesen kavartok? Ki kérte, hogy legyen meghatározva a ti vércsoportotok is?

2019. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Bocs,nagyon is vércsoportra megy,de még más fontos tényezőknek is azonosaknak kell lenni .Egyébként létre jön a vérmérgezés kialakulása .

Erre a vér ellátók nagyon is odafigyelnek .

2019. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi vércsoportunkat már régóta tudjuk,a gyerkőcét a doki kérte,mert elötte nem tudtuk,csak a sajátunkat és úgy volt vele a doki,hogy biztos ami biztos,legyen meg.Nem kavarunk,csak aggódunk,nehogy valami baj legyen,de ha véletlen lesz akkor legalább kéznél legyünk.Egyébként köszi a válaszokat.
2019. máj. 10. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Ki vagyok akadva a 3 válaszán.Akkora butaságot hogy írhat valaki.Vér átömlesztésnél az életről van szó .
2019. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Harmadik válaszoló vagyok. Teljesen félreértettetek.

Az, hogy ilyen műtét előtti véradásnál a donor vércsoportja milyen, az teljesen és tökéletesen mindegy. Maximum, akkor számít, ha egy bizonyos csoportból nagyon nagy a hiány, de ilyenkor a halasztható műtétek alapból elmaradnak, és ilyen nagyon-nagyon ritkán van. A gyakorlat úgy néz ki, hogy a vérellátónak az az érdeke, hogy tervezett műtétnél, előre kapjon annyi vért, mint amennyit várhatóan az adott betegnek ki fog adni, és így embereket toborozzon véradásra. Viszont ha én nulla negatívként aki csak nulla negatív vért kaphat, csak A pozitív donorokat tudok mozgósítani az sem baj. A rokonaim, barátaim adnak mondjuk három egység A pozitív vért a nevemre és a vérellátó cserébe keres nekem három egység nulla negatív vért a vérbankjukban. A beteg mindenképpen olyan vért fog kapni, ami jó neki, de a véradóba BÁRKI aki alkalmas, bármilyen vércsoporttal küldhet neki vért, csak azt a vért más fogja megkapni. Az egész dolog lényege, hogy mindig legyen elég vér a vérellátóban és jusson mindenkinek aki rászorul. A csereberét meg a vérellátó intézi, hogy mindenki olyan vért kapjon, ami a legjobb neki. És ez nem minden esetben a közeli rokoné.

2019. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok,Hétfőn sikeresen lezajlott a műtét,nem volt semmi gond\komplikáció,mostmár itthon lábadozunk.Köszi a hozzá szólásokat. :)
2019. máj. 16. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es. A vérellátó nem csereberél. Már nagyon régóta nem. Olyan szintű a vérhiány, hogy már nem működik ez a rendszer. De szép gondolat volt, köszönjük :)
2019. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!