Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyenkor lehet, vagy nem?...

Ilyenkor lehet, vagy nem? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Az utolsó időben, hogy rendesen tudjak wc-zni hashajtóra van szükségem. Viszont ugye a hashajto mindent visz. Szedek fogamzásgátló tablettát, és a hét napos szünetben, használhatók hashajtot? Természetesen akkor a szünetben óvszert használnánk. Nem lehet belőle semmi gond? Előre is Köszönöm a válaszokat!


Ui: Amit én szedek tablettát (Maitalon) az az első szemtől véd. Amikor fogamzásgátlót kezdtem szedni, az orvos mondta, h amint beveszem, az első szemtől védett vagyok, mert direkt olyat írt fel.


(Lehet, hogy rossz kategóriába írtam, de nem tudtam hova kéne, bocsi.)



2019. máj. 19. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hét naposban igen. Viszont, ha fogamzásgátlót használsz, nem lehetsz nagyon öreg, törekedni kellene arra hogy normálisan legyen székleted, most gondolj bele, időskorra mikor más miatt ez romolhat, mit csinálsz? Sok folyadék, sok rost kellene. Ha már hashajtó, próbálkozz természetes szerekkel, lekvárok, stb. Nézz utána, valamelyik hátha beválik.
2019. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Próbáltam. Dw semmi nem hajt meg. Némelyik hashajto sem. Várok a vizsgálatokra. Napi 3,5l vizet MINIMUM megiszok, van hogy többet is. Naponta eszem gyümölcsöket, zöldségeket és zabkását, zabos turmixot.
2019. máj. 19. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne hashajtót szedjél, hanem növeld a széklet mennyiségét. Pl utifűmaghéjjal, lenmaggal. Igyál naponta többször cikóriakávét, vagy fogyassz más keserű anyagot. Ezek élénkebb munkára serkentik a bélbolyhokat. Léteznek székletindító jógagyakorlatok is. Végső esetben, ha valóban semmi sem használ, végbélkúpot alkalmazz.
2019. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/ most ez hülyén fog hangzani, de ha végbél kúpot használnék, ugye az nem érintkezik a gyomrommal. Azt akár a fogamzásgátló szedése alatt is lehetne, vagy inkább ne kockáztassunk? Köszi
2019. máj. 19. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Sima glicerines kúpot igen, lehet, de minden másnl kérdezd meg a dokit, mindig jobb egy felesleges kérdés mint egy nemkívánt terhesség. Remélem semmi különös gondod nem lesz. Vannak székletlazító dolgok is, meg kéne kérdezni dokitól, hátha ezek szedhetők.
2019. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!