Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor mi segíthet kijönni...

Ilyenkor mi segíthet kijönni a depresszióból?

Figyelt kérdés

A nővérem balesetben halt meg fiatalon, 8 évvel ezelőtt.

Nagyon nehezen viselte a család, anyukámat viselte meg a legjobban, ő mindent kibeszélt magából, és nagyon fájt végighallgatni, annyira őszintén beszélt a legmélyebb érzéseiről is.

Sokáig mondta,hogy várja,hogy a nővérem hazajöjjön, de tudja,hogy nem fog.

Apukámat ekkor láttam először sírni,zokogni.

2 évig jártam pszichológushoz, heti 2-3x, és 2 év kellett,hogy eltudjam fogadni,hogy ez történt.

A baleset minden egyes részletét ismerem amit a rendőrségi jegyzőkönyvben leírtak...hogy hány óra hány perckor történt a baleset, mi volt a balesetet okozó autó rendszáma, a sofőr neve, életkora, hogy a mentők hány perc alatt értek ki.(nagyon gyorsak voltak, és mégsem tudtak a nővéremen segíteni)

A boncolási jegyzőkönyvet nem mertem még elolvasni, és azt talán soha nem is fogom.

Azt mára eltudom fogadni,hogy ezen nem tudok változtatni, és már senki sem tud.Viszont a miértjét soha sem fogom megérteni.


Amióta nem járok pszichológushoz azóta normálisan telnek a mindennapjaim, eljárok a barátaimmal, dolgozok, de mindig voltak napok amikor elfogott a depresszió emiatt.(ritkán, félévente talán 1x és akkor is maximum 1-1 napra)

Most viszont 1 hete tart ez az állapot, és minden egyes órában, bármit csinálok.A barátaimmal sem éreztem jól magam ezen a héten, a munkahelyemen is csak ezen járt az eszem.

Ennek előzménye,hogy a nővéremmel álmodtam, hallottam a hangját, éreztem az illatát, és nagyon valóságosnak tűnt az álom.

Másnap elolvastam minden akkor megjelent internetes cikket, hozzászólást, stb...egy mentős kommentárját is olvastam, hogy mennyire megrázta ez a baleset, pedig sokat látott.

Sőt, régi fotókat nézegetve találtam olyan képeket amin a barátaimmal játszottam az utcán, és a képek aznap készültek amikor a nővérem meghalt.Erre a napra nem emlékeztem, csak arra amikor a rendőrök keresték a szüleimet, hogy elmondják mi történt.

A képek alig 3 órával a baleset előtt készültek, és talán akkor voltam utoljára gondtalan, és vidám.

Sokszor gondoltam arra,hogy bárcsak én haltam volna meg, mert sokkal nehezebb ezzel együtt élni, mint nem tudni semmiről.

Mindig is tudtam/tudom,hogy nem tehetem meg azt a szüleimmel,hogy öngyilkos legyek, így ez soha nem játszott, sohasem akartam ön kezűleg meghalni.

Sokat segített az a hit,hogy egyszer mindannyian találkozunk valahol, egy másik világban, de kezdem elveszíteni ezt a hitet is.

Nagyon szeretném még egyszer látni a nővérem, még egyszer beszélni vele, de ez mind lehetetlen.


Fogalmam sincs,hogy mi segíthetne, nem tudok kilépni ebből az állapotból, lassan úgy érzem magam, mint ahogy a pszichológus előtt voltam.

A pszichológusom viszont elköltözött, és félek elmenni egy másikhoz.A szüleimnek is félek erről beszélni, mert most minden rendben van látszólag, nem akarom őket belerántani ebbe a negatív állapotomba.


Itt nem lehet azt mondani,hogy az idő segít, mert 8 év elég sok idő.Nem tudom, hogy mit tehetnék, mi lehetne az ami visszazökkent a hétköznapokba?


Ha bárki végigolvasta annak köszönöm, már most is egy minimálisan jobb,hogy ezt leírhattam.


(egyébként 21 éves vagyok most)


2018. márc. 4. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fogadd részvétem! Tudom, már régebben történt.

A leírásod alapján mégis azt ajánlom, keress meg egy pszichológust és járj terápiára.


Valószínű, hogy az említett álom egy olyan ponton érintett meg, ami újra sebeket szakít(hat) fel.


Ne várd meg, hogy tovább zuhanj a depresszióba és ne is próbáld "házi praktikákkal" kezelgetni. Ez nem egy tinis hiszti, hanem nagyon komoly dolog. Mihamarabb kérd szakember segítségét.


Van TB alapon is pszichológus. Mivel nagykorú vagy, így már nem kell szüleidnek sem szólnod a terápiáról, ha nem akarod felzaklatni őket, ami érthető is.


Ismeretlenül is drukkolok és imádkozom érted. Sok erőt kívánok!


(Amikor a közeli körben egy kisgyermeket veszítettünk el, én is jártam terápiára. Ha úgy érezném, hogy visszaesek, ismét felkeresnék egy szakembert. Ezt azért írtam le, hogy lásd, személyes tapasztalatból írtam a válaszomat.)

2018. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Oszinte reszvetem :((

Csatlakozom az elsohoz es en is azt javaslom, hogy keress fel egy uj pszichologust, esetleg ajanlas utjan. Ez egy gyermekkori trauma, ami feljott ujra es kinoz teged. Kezelni kell, hogy ne kinozhasson a felnott eveidben, hogy vegleg fel tudd dolgozni. Sok erot es kitartast kivanok Neked!

2018. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A tegnaphoz képest ma sokkal jobban vagyok, köszönhetően nektek.

Köszönöm azoknak akik végigolvasták, és külön azoknak akik válaszoltak is!

Még mindig nem az igazi, de ha tegnap egy 10-es skálán 9-ig voltam szarul lelkileg, akkor ma már csak 10/4-ig.(az utóbbi 1 hétben pedig 10/7-nél sosem voltam jobban)

Jól esett leírni, és külön jó érzés volt megértő emberek válaszait olvasnom.

Nem hittem az oldal hasznosságában, de most pozitívan csalódtam.

2018. márc. 5. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha úgy érzed, hogy segítene az, hogy valakinek leírod a gondolataidat és az érzéseidet, akkor nekem írhatsz nyugodtan.


Tudom, hogy egy nehéz időszakon vagy túl és igen, évek múlva is érhet olyan hatás, ami fel-felszakít egy-egy sebet. Olyankor jó lehet megállni, és igenis kiadni magadból az érzéseket, gondolatokat.

Semmiképp ne hagyd, hogy azok eluralkodjanak rajtad.

Ez nem egy tinis hiszti, hanem valóban komoly dolog, amin dolgoznod kell.


#1

2018. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!