Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Függö lennék? Mit kéne tennem?!

Függö lennék? Mit kéne tennem?!

Figyelt kérdés
0-24ben a kezemben vagy minimum a zsebemben van a telefonom.. Éjjelente nem bírok aludni van mikor semmit mert mindig azon jár az agyam hogy mi mehet épp instagrammon itt ott..órákon is. Nem bírom letenni..ismerkedek neten folyamatosan, játszok és főleg az insta.. Na hát az borzalom. Mindig azon jár az agyam hogy miért követnek ki emberek stb és tudom hogy ez nem normális.. Idegileg már teljesen kivagyok és eléggé gáz ez az egész! Biztos lefogtok szólni de segítsetek 😢 próbálkoztam hogy leteszem a telóm, kikapcsolom a gépem és rájuk se nézek de folyton jönnek az üzik meg az értesítések és egy óráig se bírtam ki.. Folyton arra központosítok hogy a követőimnek tetszen amit látnak. Próbálok mindíg aktív lenni, ez folyamatos stresszel jár.. Aztán persze jönnek a konfliktusok neten amikor folyamatosan fent vagyok nehogy bármi "baj" legyen vagy bemocskoljanak.. szüleimhez nem merek fordulni ezzel..

2019. máj. 23. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A teljes megvonásnak nincs értelme, inkább fel kell állítani egy észszerű rendszert, majd megpróbálni tartani magad hozzá. Például kiiktatod a felesleges, szükségtelen értesítéseket, így nem fog állandóan jelezni hogy valami történik. Meg kell tanulni szelektálni és elengedni azt ami tényleg nem fontos. Azt is meg kell tanulni, hogy különbséget teszel fontos és nem fontos dolgok között, hogy tudj szelektálni.

Ha ez megvan, megpróbálhatod a napi rutint beállítani a fontos és a való életben lényeges dolgok elvégzéséhez, majd a szabadidő beosztásához. Ha van mit csinálnod ami leköt, nem fogsz azonnal a telefon után nyúlni rögtön. A szabadidődet pedig szintén be tudod osztani, hogy mennyi ideig instázol. Nem fog egyik napról a másikra menni, de ha tartod magad az elhatározáshoz, akkor majd megtanulod a beosztott időt a tényleg fontos dolgokra tartogatni, és nem viszi el a figyelmet órákra az amúgy feleslegesen töltött használat.

Aztán majd ha kicsit nősz még és agyban is fejlődsz, rá fogsz jönni hogy nem minden a virtuális életed gondozásáról szól, és nem fogsz megfelelni és szeretni sem fog mind a 8 milliárd ember, de még a 10 millió magyar sem, hogy te mindig mindenkor és azonnal elérhetően tökéletes legyél. Gondolj itt bármilyen felkapott emberre, hogy a népszerűséggel együtt járnak az utálkozók is, bármilyen jó dolgot csinál. Mert valakinek majd az nem fog tetszeni, hogy neked minden oké, és majd abba köt bele.

2019. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!