Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan erősíthetném az akarate...

Hogyan erősíthetném az akaraterőmet? Képtelen vagyok betartani a diétámat, de így meg fogok halni.

Figyelt kérdés

sziasztok! azért írom a kérdést, mert nem tudom, hová, kihez, milyen módszerhez forduljak - pedig látszólag olyan egyszerű lenne a dolgom, csak meg kellene állnom, hogy ne vétsek diétahibát. mégsem megy.

lisztérzékeny vagyok, 2 gyönyörű gyerekkel, szerető családdal. fiatal koromban meg tudtam állni diétahiba nélkül, most viszont egy napig sem megy. dúl bennem a lelkiismeretfurdalás, mindig elhatározom, hogy mostantól betartom, aztán belebukok. mint amikor egy kövér ember nem tudja abbahagyni a zabálást - csak ez az életembe kerülhet. ha így folytatom, komoly bajom lesz - pedig szeretném, akarom látni ahogy felnőnek a gyerekeim.

ismerős ez a helyzet valakinek? hogyan győzhetném le a gyengeségem?

kérlek, adjatok tanácsot és ne ítéljetek el a hülyeségemért...

köszönöm!


2010. júl. 7. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Én már pár éve zöldségféléket, gyümölcsöket, joghurtot, kefirt eszek. Kenyeret végképp nem és semmilyen pékárut.

Pedig nem vagyok lisztérzékeny.

2010. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem elég erős ember vagyok, mindent megteszek a célom érdekében (persze csak ha ezáltal másnak nem ártok). Ritkán adom a maximumnál lejjebb és talán ezért is lesz nekem nehéz erre a kérdésre válaszolni. Nekem szerencsére ilyen gondom nincs, viszont ha valamit elrontok azt borzasztóan dühít és annál keményebben próbálom. Sajnos találkoztam hozzád hasonló nővel akit szintén próbáltam ösztökélni de sajnos olyan kevés sikerrel, hogy a végén már beszélni sem akart velem. Egyetlen tanácsom emiatt csak ez: próbáld meg akkor is ha már lehetetlen, olyan nincs, hogy túl késő. Most elrontottad de holnaptól minden erőddel koncentrálj.
2010. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Diétahiba alatt mit értesz? Lisztes ételt eszel? Nem lehet, hogy B vitamin hiányod van? Én megértem a lelki oldalát, mert dohányzom és nem bírom lerakni, pedig tudom, hogy káros.
2010. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ösztönözni magad a következőkkel:

Halálfélelem -> mi van, ha nincs több lehetőségem

Kötelességtudat -> nekem családom van, ki gondoskodik majd róla

Büszkeség -> igenis jobb vagyok ennél, megcsinálom

Ha más meg tudta csinálni, én is meg tudom.


Vagy menj el pszichológushoz, talán segít.

2010. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi, ezzel most mit is kezdjek? :)

nézd, én sem mondom egy dohányzásról leszokónak erősítésként, hogy nem szívok én sem és milyen könnyű :)

ha érted, mire gondolok...

2010. júl. 7. 15:47
 6/10 A kérdező kommentje:

az előző komment az első válaszolónak szólt.

Kedves Többiek! nektek is köszönöm, megfontolom!

igen, megpróbálom újból, és remélem, ezúttal nem bukom el.

arra gondoltam, naptárban beikszelek minden sikeres napot, talán így könnyebb lesz célként, sikerként értékelnem, ha betartom a diétát (ami tényleg azt jelenti, hogy gluténtartalmú ételt eszem).

nagyon nyomaszt ez az egész. a családom nem tudja, azt hiszik, betartom. egy világ omlana össze bennük... mert szeretnek és féltenek. erre kellene gondolnom...

2010. júl. 7. 15:51
 7/10 A kérdező kommentje:

a vicc az egészben, hogy évekig tudtam csinálni, kb. fél éve vagyok ilyen hülye, gyenge.

meg kell ráznom magam, nem nyavajogni :)

2010. júl. 7. 15:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a dohányos, aki nem tudja lerakni. Amúgy terhesen le tudtam tenni, tehát nem vagyok reménytelen eset. Arra gondoltam, hogy lerakom a cigit holnaptól, te meg betartod a diétádat holnaptól és naponta értekezünk, hogy kinek hogy sikerült. Nekem is nagyon nehéz lesz, de hátha tudjuk inspirálni egymást. Na mit szólsz?
2010. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fantasztikus lenne! most muszáj a kicsinyeimhez látni, de jelentkezem!!!! nagyon hálás vagyok, köszönöm!!!
2010. júl. 7. 16:31
 10/10 anonim válasza:
Probáld meg úgy ,hogy eleinte hetente 2 szabadnap utána csak egy vagy valahogy így.Így menni fog;)
2010. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!