Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátom bőre alatt csomók...

A barátom bőre alatt csomók vannak.1986-ban született, köze lehet ennek a csernobili katasztrófához?

Figyelt kérdés
A barátom 1986 februárjában született és kb 10 éve elkezdtek megjelenni csomók a bőre alatt, de vagy 10 db (combjában, karjában a bőréhez közel) Voltunk már bőrgyógyásznál, aki mintát nem vett, de megtapogatta mindet és megnyugtatta, hogy ezek csak zsírcsomók, ha zavarja, ki lehet szedni. Viszont a barátomnak van 1-2 volt osztálytársa, aki szintén 86-os és ugyanígy huszonéves korukban csomóik jelentek meg és azt találgatják már pár éve, hogy ennek nem lehet-e köze az atomkatasztrófához, hiszen akkor ők csecsemők voltak. A páromnak amúgy nem magas a koleszterine, nem cukorbeteg, nem dohányzik, nem iszik, egészségesen táplálkozik, minden nap sportol. Még arra is gondoltam, hogy egy rövid ideig fehérjeporból fehérjeturmixot ivott minden nap egyszer, nem lehet, hogy ettől is kialakulhattak a csomók? Akinek van erről hasonló tapasztalata vagy ötlete, megköszönném ha megosztaná itt.

2019. jún. 11. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Se cáfolni, se megerősíteni nem lehet.
2019. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is vannak zsírcsomóim és közel sem akkor születtem.

Semmi köze sincs a csernobili katasztrófához!

2019. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Gyakorlatilag kizárt, hogy legyen összefüggés.

A sugárdózis amit az átlag magyar ember Csernobil miatt elszenvedett (~1 mSv) úgy 4-5 hónapnyi természetes háttérsugárzásnak felel meg, azt is több évre elosztva kaptuk. Ez nagyon kevés és semmilyen elváltozást nem indokol.


Viszonyítási alap lehet, hogy sugárveszélyes munkakörben a dóziskorlát 20 mSv évente, és erről a szintről nagyon nagy bizonyossággal tudjuk, hogy nem növeli kimutathatóan a későbbi megbetegedések gyakoriságát.


Nem vagyok orvos, de sose hallottam olyat, hogy a sugárzás zsírcsomókat okoz. Rákot igen, de zsírcsomót?

2019. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Áprilisban volt az eset.
2019. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Nem számít, hogy akkor született, hiszen egy akkor 5 éves gyereket is ért a sugárzás, nem csak az újszülötteket.


Én 84-es vagyok.

Nekem is van zsírcsomóm.


De eltelt több, mint 30 év.

Gondolod, hogy ha a sugárzásnak lenne köze a dologhoz, még nem nyírta volna ki?

Biztos a sorozat miatt írtad volna ki a kérdést.

Aki megkapta a dózist, az ma már nem él.

Aki kisebbet kapott, az is pl leukémiás lett, és húzta még egy ideig.

De nem írogat ki kérdést 33 évvel később...

2019. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet köze sajnos. Azoknál is akik korábban születettek és a pajzsmirigyükkel vannak gondok. Nem feltétlenül rossz indulatú daganatok ezek csak göbök és elváltozások, szemölcsök.

Inkább az ország északi régiójában élőknél mert ott magasabb volt a sugárszennyezettség.

2019. júl. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem semmi aggyal vagytok megáldva.

Egyik leírja, hogy kizárt az összefüggés. 100%

Másik leírja, hogy nincs összefüggés. 0%.


következetesség, mint olyan, mond valamit?

nem hiszem.

értelmetlenek vagytok.

2019. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!