Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Belélegeztem a magnézium...

Belélegeztem a magnézium tabletta gőzt, lehet bajom?

Figyelt kérdés
Ilyen magnéziumos pezsgős tabletta volt itthon, de épp nagyon elgondolkoztam valamin, amikor véletlenül ahelyett hogy kivettem volna egy darabot, a pezsgőtablettás tubusba öntöttem a csapvizet. Mikor már ráeszméltem, pezsgett nagyon, a tubusból úgy habzott ki, kb 8db lehetett benne, én pedig mindezt belélegeztem. Lehet ettől bajom?
2019. jún. 14. 03:36
 1/3 anonim ***** válasza:
dehogy, nem is lehetne ilyet árulni, ha problémát okozna.
2019. jún. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

lehet senki sem gondolt bele, hogy olyan bolond lenne valaki, hogy tubusba önti a vizet. Baleset volt.

Vagy mással is megesett már?

2019. jún. 14. 03:41
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ha ezt a kérdést kiírtad, az is azt mutatja, hogy nem lehet bajod. A pezsgés során széndioxid keletkezik, amit egyszerűen nem tudsz akkora koncentrációban belélegezni az általad gyártott "koktélból", hogy az káros lehessen. De ha még sikerülne is, a hatása azonnal jelentkezne, pl. szédülnél, fulladoznál egy rövid ideig. A széndioxid azonban önmagában nem egy borzasztóan veszélyes anyag, ritkán és akkor is inkább csak közvetve okoz problémát, azzal, hogy pl. egy zárt helyiségben, ahol pl. erjedés miatt CO2 keletkezik folyamatosan, az felgyűlhet alul és az oxigént így felülre szorítja, úgyhogy ha a fejed nem lóg ki a CO2-rétegből, akkor nem jutsz oxigénhez és ez okozza a problémát, nem maga a CO2 belélegzése.

Meg kell említeni még azt is, hogy a pezsgés során nem csak CO2 távozik, de bizonyos távolságba apró vízcseppek is eljutnak, amire szintén fel van készülve a szervezet, hiszen élnek emberek olyan helyeken is, ahol állandóan vízpermetet, vízpárát lélegeznek be. Nagy mennyiségben és hosszabb ideig gyakorolva ez is okozhat problémát, de az szintén azonnal jelentkezik légzési nehézség formájában és a köhögés nevű reflex az esetek többségében orvosolja.

2019. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!