Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem reggelizünk könnyen...

Ha nem reggelizünk könnyen leeshet a vércukorszint?

Figyelt kérdés

5eve 2x rosszul lettem nem reggeliztem és lement a vercukrom össze estem, kis időre el ment az eszméletem. Cukros vizet, édességet adtak és helyre jöttem. Ki hívták rám az orvost és azt mondta leesett a vércukorszintem azért ájultam el.


5 év után újra megtörtént ez velem. Nem reggeliztem, 5perces fizikai munkát végeztem fel akadt a szemem és elájultam kb 10 másodpercre le fektettek adták cukros vizet és jobban lettem. Nagy baj lehet? Érdemes ki vizsgáltatni? Anno nem küldött el az orvos kivizsgálásra. 25eves vagyok.

Ez természetes, hogy úgy le esik a vércukor szintem, hogy elájulok? Csak mindig figyeljek oda az étkezésre és akkor nem lesz baj...



2019. júl. 1. 12:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és a cukros víz ájulás után kb 1,5 órával meg mértem a cukrom és 7volt. Az étkezés után természetes érték?
2019. júl. 1. 12:15
 2/13 A kérdező kommentje:
Mostanában elég keveset mozgok és lehet a nagy meleg se volt jó hatással rám és a hirtelen fizikai munka
2019. júl. 1. 12:16
 3/13 Liz* ***** válasza:
Reggel éhgyomorra mennyi a vércukor szinted?
2019. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tegnap óta nem mértem, holnap lemérem ma már ettem. Közvetlen miután felkelek akkor nézzem meg?

A jó érték 4-6kozott kell, hogy legyen éhgyomorra igaz?

Az számít, hogy előző este meg ittam kettő sört? Meg az ájulás előtti napon se ettem valami rengeteget. 11kor volt az ájulás egy pohár vizet ittam csak és úgy indultam neki a munkának.

Emelni kellett, meleg is volt és egyszer csak elhagyott az erőm leültem és el borultam.

2019. júl. 1. 12:51
 5/13 Liz* ***** válasza:

Reggel éhgyomorra nézd meg, mielőtt még ennél vagy innál valamit, az megmutatja a valós értéket. Igen 4 és 6 között a normális (valamelyik könyvben 6,5-ig). Ha fölébb vagy alább megy keresd meg a háziorvosod.

Reggelente én is rosszul vagyok ha sokáig nem eszem, volt hogy szédültem, de még sosem ájultam el. Nekem biztos, hogy a vércukor a probléma, édesapám is cukorbeteg, úgyhogy én folyamatosan ellenőrzöm. Javaslom, hogy mindig egyél reggel és igyál nagyon sokat, főleg ha kint vagy.

2019. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ
2019. júl. 1. 14:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Nézd, elvileg ha nem eszel, akkor se kéne leesni a vércukorszintednek. Ha az emésztés felől nem jön cukor, és elkezd fogyni a vérből, akkor először a máj elkezd cukrot tolni a vérbe (az ott tárolt glikogénből), aztán ha az elfogy, akkor zsír/fehérje bontásával tud cukrot gyártani. Elvileg, ha egészséges vagy, akkor ez elég és nem fog leesni a vércukorszinted.


Gyakorlatilag viszont van, akinek leesik, meg az is lehet, hogy pl. a vérnyomásod esett le.

2019. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazad van a vérnyomás is lehet. De ilyenkor mikor cukros vizet kapok eszek mindig helyre jövök szóval akkor csak a cukor? Vérnyomásomat szoktam mérni nem szokott baj lenni vele.

Nekem is gyanús hogy egy egészséges szervezetnek nem lenne szabad "összeomlania"

Lehet az lenne a legjobb ha el mennék kivizsgálásra.

2019. júl. 1. 15:06
 9/13 A kérdező kommentje:
Lehet a májamal vagy a hasnyálmirigyel inzulin termelessel van valami baj
2019. júl. 1. 15:08
 10/13 A kérdező kommentje:
Meg máskor is volt már hogy nem reggeliztem és nem volt bajom. Lehet a meleg, hirtelen fizikai munka (emelelés, erőlködés) és a reggeli megvonása, meg ha jobban bele gondolok lehet nem ártana több folyadékot is innom
2019. júl. 1. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!