Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így is lehet vércukor probléma?

Így is lehet vércukor probléma?

Figyelt kérdés

Nagyon könnyen rosszul leszek. Ilyenkor rettentően szédülök, ájulásérzésem van, homályosan látok.

Teljes vérkép volt, reggeli órában rendben van a vércukorszint. Random érzem napközben ezeket a rosszulléteket, de van hogy nagyon durván az összeesés szélén vagyok. Általában ha eszek valamit, jobban leszek.

Tegnapi nap pl: reggel ettem egy szendvicset 8-kor. 10:30-11:00 tájékán rettentően szédültem, ájulásérzés, stb. Munkatársam csinált nekem egy jó mézes teát, meg sajtos tallért falatozgattam, 1 órával utána kb jobban lettem.

Az orvosok mindig azzal jönnek hogy a reggeli mérték jó: 3,8

De olyan nem lehet, hogy napközben ingadozik a vércukorszintem? Többször megkéne mérni egy nap, nem?!



2018. okt. 12. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A méréstől nem leszel jobban. Ettől függetlenül a 3,8 még éppen éppen belefér, mert amúgy 5,8 lenne az ideális. Ahhoz az egy szendvics nagyon kevés. De ha ennyi kell, akkor nem kell erőltetni. Próbálkozzál meg egy kis tízóraival. De ha lehet, az ne édesség legyen. Aztán ebéd, és uzsonna...meg gyenge vacsora. Nem véletlenül a gyerekeknek is így adnak... Próbáld meg.
2018. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mijone válasza:
Endokrinológust kellene felkeresni, annak a szava a mérvadó. Én inzulinos cukros vagyok sajna és 3,8-nál már nagyon hipóznék, vagyis szakad rólam a víz, remegek, össze akarok esni és kezd elmenni a tudatom. Nem kívánom senkinek. 4,2- nél már kezdem érezni hogy valami nem stimmel. Remélem kivizsgáltattad magad már 2 év alatt.
2022. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!