Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem reggelizünk könnyen...

Ha nem reggelizünk könnyen leeshet a vércukorszint?

Figyelt kérdés

5eve 2x rosszul lettem nem reggeliztem és lement a vercukrom össze estem, kis időre el ment az eszméletem. Cukros vizet, édességet adtak és helyre jöttem. Ki hívták rám az orvost és azt mondta leesett a vércukorszintem azért ájultam el.


5 év után újra megtörtént ez velem. Nem reggeliztem, 5perces fizikai munkát végeztem fel akadt a szemem és elájultam kb 10 másodpercre le fektettek adták cukros vizet és jobban lettem. Nagy baj lehet? Érdemes ki vizsgáltatni? Anno nem küldött el az orvos kivizsgálásra. 25eves vagyok.

Ez természetes, hogy úgy le esik a vércukor szintem, hogy elájulok? Csak mindig figyeljek oda az étkezésre és akkor nem lesz baj...



2019. júl. 1. 12:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért tippelek amúgy inkább a vérnyomásra, mert eddigi tapasztalatom szerint ha reggel vagy napközben rosszul/zavartan éreztem magam, és megmértem, mindig normális (4.8 mmol/l körüli vagy afölötti) értéket kaptam. (Nem vagyok amúgy cukorbeteg.)


Vérnyomásmérőnk csak nem régóta van, ezért azzal tapasztalatom még nincs, mindenesetre az a második gyanúsított. Az enyém inkább alacsonynak számít alapból is, így ha elfelejtek inni és még meleg is van, nem lenne meglepő, ha túlságosan lemenne. Azért az ájulásig egyszer sem jutottam az elmúlt öt évben.


Amit még megpróbálhatsz a vércukorral kapcsolatban, hogy kerülöd a gyorsan felszívódó szénhidrátokat. Sokaknál csúnya vércukoringadozásokat okoznak, és könnyen az a vége, hogy nagyon lemegy. Már kétszer is volt olyan, hogy lusta voltam elmenni ebédelni, egész nap kekszen, zacskós tésztalevesen meg ilyesmi cukros-szénhidrátdús és magas glikémiás indexű kajákon éltem, aztán mire hazaértem, szépen le is ment a vércukrom a gödörbe (4.0 mmol/l-re, ami bár nem veszélyesen alacsony, már megérzem).


Sőt, megpróbálhatod azt is, hogy összességében is kevesebb szénhidrátot eszel (és azt is inkább lassú felszívódásút). Nem túl intuitív ötlet persze, hogy kevesebb szénhidrátot egyél az alacsony vércukorszint javítására, de mégis, elvileg így stabilabb lesz a vércukorszinted, nem lesznek benne se nagy hegyek, se gödrök. Igaz, ezt nem rendes orvosi weblapon olvastam, hanem ilyen alternatív táplálkozásos blogokon, de valamennyire én is tapasztaltam. Mióta másik menzán ebédelek, ahol lehet zöldséget is választani köretként a krumpli-rizs-tészta hármas helyett, kevésbé visel meg, ha esetleg nem sikerül reggelizni vagy éppen késik a vacsora, és a reggeli vércukorszintem följebb ment egy kicsit (kb. 4.3-ról 4.8-ra, szóval még mindig a normális tartományban van). Régebben hiába reggeliztem otthon 7-8 körül, 10-11-kor már majdnem éhenhaltam, tízórait kellett vinnem.


De nem vagyok orvos, csak szeretek kísérletezni, úgyhogy simán tévedhetek is.

2019. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Meg mértem a éhgyomorra a cukrom 5.4
2019. júl. 8. 19:46
 13/13 anonim ***** válasza:
Az még a normál tartomány. Bizonyos szigorúbb irányelvek szerint egy kicsit túl magas, de eleve az otthoni mérők nem olyan pontosak, hogy ilyen kis eltéréseken rugózzunk, másrészt ha késő este ettél előző nap, pláne ha magas szénhidráttartalmú dolgot, akkor simán lehet ennyi. Esetleg attól is lehet magasabb, ha nagyon kevés szénhidrátot eszel tartósan (ami egy fura inverz összefüggés, de létezik). Ha 6 fölé megy reggel, az már nem jó, legalábbis úgy emlékszem, szóval ha 6 fölöttit mérnél többször, akkor beszélj orvossal.
2019. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!