Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért karikásak a szemeim?

Miért karikásak a szemeim?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta ilyen...


Sok alvás, sok víz ivás nem használ


Olvastam, hogy a tejtől meg koffeintől is lehet, úgyhogy ezeket kerülöm (ok, teát iszok, de akkor is ilyen volt, amikor nem ittam)


Sápadt nem vagyok, ezért nem hiszem, hogy vérszegény vagy vashiányos vagyok


Genetika sem lehet szerintem, mert anyámnak és a testvéreimnek nem ilyen (más családtagokkal nem tartom a kapcsolatot)



2019. júl. 3. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Pontosan lehet genetika.


Az öröklődés nem úgy működik, hogy anyu, apu, testvérek... ez sokkal bonyolultabb ennél. Ráadásul lehet hajlam a karikás szemre, ami recesszíven öröklődik, lehet egyszerűen szerencsétlen anatómia is.


Két féle karikásságot különböztetünk meg. A közvetlen szem alattik kékes felpüffedt szemek, vagy alatta a malar régioban.


Egyébként lehet allergia is, vagy ezer féle betegség jele. Pajzsmirigy, autoimmun, szív, nyirokbetegségek, veseproblémák stb.


Ha reggel prominensebb akkor ödémáról beszélünk..ha állandó akkor zsír és kötőszöveti táska.


Utóbbit egyébként lehet műtétileg is kezelni, alsó szemhéjplasztikával, a karikákat pedig lézerrel. Már ha ennyire zavar.


Ha lány vagy akkor amúgy szerintem még szexi is :D én megveszek az ilyen sápatag, vámpír élőhalott lányokért :D

2019. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szexi? Hát amúgy nem lennék csúnya, de ez elrondít. És mondom, nem vagyok sápadt
2019. júl. 3. 22:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Műtét... Valami olcsóbb megoldas nincs?
2019. júl. 3. 22:39
 4/9 anonim ***** válasza:

... voltál vérvételen? Mert ha nem, akkor nem lehet megállapítani ezt így.


Kérj a háziorvosodtól egy általános vérvételt, vas, májenzimek, stb...


Vannak krémek is egyébként amik elvileg segítenek eltüntetni a lila karikákat. Az ödéma eltüntetése már nehezebb kérdés.

2019. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
... de mondom lányokon ez egyáltalán nem zavaró. Volt barátnőm se volt fehérbőrű, mégis lila békaszemei voltak. Nekem tetszett :)
2019. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A műtét mondjuk drasztikus beavatkozás és a zsírt tudja csak elegyengetni. Egyébként nem annyira drága, 5-700 ezer Ft-ból már kiadja.
2019. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aha, nem annyira drága... "Csak" 5-7 100000 Ft :D


Attól mert téged nem zavar, az egy tény, hogy csúnya. Öregít, elkomorít és úgy nézek ki, mint aki 2 éve nem aludt.

2019. júl. 4. 03:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát engem zavar. És nekem nem áll jól. Sokkal jobban néznék ki nélkülük. Mondjuk szerintem senkinek sem áll jól.
2019. júl. 4. 03:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja de nem akkora probléma mint egy kampós orr vagy hiányos fogsor.


Ha nem pufi csak lila akkor van lézer terápia amúgy, az lehet olcsóbb.

2019. júl. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!