Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni a lábamtól....

Nem tudok aludni a lábamtól. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyén hangzik, de amikor akarok menni aludni, mindig érzem nagyon erősen, hogy meg kell mozdítanom a lábam. Nem tudok mit csinálni vele, nem is tudom nem megmozdítani. Ez az érzés kb 10 mp múlva megint előjön, és így mindig mozgatnom kell a lábam, emiatt nem tudok aludni. Általábam 5-7 órákat alszok, nagyon ritkán 8at. Mit tudnék csinálni a lábammal?

2019. júl. 5. 03:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem iszol sok kávét?
2019. júl. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ezt nevezik nyugtalan láb szindrómának.
2019. júl. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyugtalan láb probléma - én úgy tudom - hogy nem ébren, hanem alvás közben jelentkezik, mindenesetre az, hogy ébren is jelentkezik, jelzésértékű. Mikor kezdődött ez, hány napja és mi hatására, vagy régebb óta tart már?

Ha régebben kezdődött és nem érzed magad kipihentnek, menj háziorvoshoz. Lehet beutalót kérni alvásvizsgálatra is...

[link]

Megnézheted ezt az oldalt, milyen központ van hozzád közel.

2019. júl. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyátalán nem iszok kávét. Először kb egy éve volt, eddig hetente egyszer-kétszer, most kb két hete nem tudok jól aludni
2019. júl. 5. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, nyugtalan láb szindroma (restless legs).

Nekem pszichiátriai gyógyszertől szokott lenni és nem alvás közben, hanem előtte (este szedem a gyógyszert).

2019. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mit tudnék csinálni vele? Úgy meg lehet oldani, hogy semmi orvoshoz, vagy ilyesmihez nem megyek el? Minden este a sírás határán vagyok, hogy már megint át kell mennem ezen, aztán reggel felkelni félholtan :c
2019. júl. 6. 00:28
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!