Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet kullancs?

Ez lehet kullancs?

Figyelt kérdés
A hétvégén sokat tartozkódtunk udvaron, sütögettünk.Tegnap este ertünk haza ,amikor fürdés közben egy apro teljesen fekete valamit találtam a fejemen.Végighuztam rajta a kezem nem jött le.Pár ujraprobálkozás után lejött.Nem lehetett látni a lábait ,abszolut csak egy fekete valami volt ami barnás csíkot huzott maga után mikor megnyotuk vagy valamin dörzsöltük.Itthon azt mondják egy korom darabka lehetett és nem kullancs.De a barátnőm már előtte valo nap is látta de azthitte valami anyajegy. Én azért vagyok bizonytalan mert én azota fürödtem is sapkát vettem fel plussz aludtam azon a felemen ,így szerintem lejött volna bármi is az.Az tény hogy abszolút nem voltak lábai meg semmi igazábol.Lehet ez kullancs?

2019. júl. 15. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs lába akkor nem kullancs.
2019. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,ez meg is nyugtatott ,csak nemtudom ,mikor széttnyomtuk tényleg ilyen barnás morzsás szemek voltak vagy mi nehéz elmagyarázni.Ráadásul csak hogy magam szresszeljem olyanokon agyalfam hogy biztos összébbnyomtam és ezért nem láttam a lábait
2019. júl. 15. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kullancs volt. Figyelgesd a helyét és, ha nem látsz elváltozást, meg a lyme kórra utaló foltot, akkor nem lesz baj.

Bennem is egy hónapja volt (karomban) mondjuk az tuti kullancs volt, kiszedtem csipesszel, figyelgettem a helyét, de azért 3 héttel később a biztonság kedvéért csináltattam vérvételt Lyme-ra, de negativ lett.

Ha nagyon aggódsz a magad megnyugtatása végett csináltass egyet.

2019. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a netről rendelni ilyen gyorstesztet
2019. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!