Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha rosszul szívódi...

Mit tegyek, ha rosszul szívódik fel a vas a szervezetemben?

Figyelt kérdés
Véradáson voltam, alacsony - 118 - hemoglobin miatt nem adhattam vért, már 5 éven belül, ez lett volna a 6. véradásom. A múlt héten volt a menstruációm, kb. 4 nap, két nap sok - mihez képest -, két másik nap kevéske. Az orvos mondta, hogy egyek sóskát, zöldleveleket, mogyorót, belsőségeket, stb, ezek mind rendben vannak, céklát nem eszek, nem kávézom, nem dohányzom, stb. Mondtam, hogy ezek rendben vannak és erre mondta, hogy akkor rosszul szívódik fel a vas a szervezetemben. Erre már nem kérdeztem rá, hogy akkor hogyan tovább? Hogyan tovább?

2019. júl. 23. 17:57
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
2019. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg egyél kevesebb gabonát, főleg kevesebb lisztet, mert ezek elég sok tápanyagot ürítenek ki a szervezetből.

vagy még ajánlom ezt a táplálékkiegészítőt, nekem bevált, habár nekem nincs komoly felszívódási zavarom, csak enyhe emésztési problémám: [link]

2019. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#, köszi, elolvastam.

"Ráadásul a sok zöldség a kálium miatt a vasfelszívódás ellen hat."

Közben meg kell a kálium, a sok zöldség a szervezetbe, szinte naponta eszek banánt...

Ok, hogy mindennek van előnye, hátránya, de ezt nem gondoltam volna. Olvasgattam pár idevágó cikket és normális oldalakról, ott is hasonló volt, hogy az egyik a másik ellen hat.

Azért kipróbálom a májkrémet, bár a májkrémről fater azt mondta, hogy a kutyának sem való... Nekem nincs vele bajom, de már régen ettem belőle, mármint a májkrémből.


Gondolta a háziorvosra, hogy hátha mond vmi hasznosat, illetve biztosat, mert háziorvos, de nagyon ritkán szoktunk találkozni, ami jó azért.

2019. júl. 23. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok esetben gluténérzékenység is kiválthatja.
2019. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki, több dolog okozhatja, de a 118 nem olyan gáz. A háziorvos felír vastablettát, ha az sem szívódik fel, akkor továb vizsgálják, keresik az okot. B12 vitamin hiánya vagy rossz felszívódása is okozhatja. Ez nemcsak a vegánoknál gond, húsevőknek is ajánlott szedni, ennek a szintjét is lrhet mérni vérből. Vagy szedj általános multivitamint.
2019. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!