Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Abba kell hagynom a vega...

Abba kell hagynom a vega táplálkozást mert egészségtelen számomra?

Figyelt kérdés

Vega vagyok jó 6 éve. Semmi húst se sajtot tojást sem eszek. A minap elkezdtem puffadni meg fájni kezdett a hasam. Csináltam vérképet és bizony vérszegény vagyok. Orvos azt mondta próbáljam ezt a táplálkozási formát szüneteltetni és bizony abba maradt a puffadás és nem olyan rossz a hasam.

Kicsit megijedtem mert Ezekszerint vissza kell akkor térnem a hús evésre....

Vérszegénység is lehet ettől? Pedig sok spenótot meg vasat tartalmazó növényt eszek


2019. márc. 11. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedsz vasat? Lehet megoldás lenne, ha elkezdenéd szedni.
2019. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Igen ez lehet megoldás majd megpróbálom így....
2019. márc. 11. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően az ember a vegyes táplálkozásra lett kitalálva :) Le lehet pontozni, meg lehet ellene lázadozni, de ez attól még így marad. A mértékletesség a megfelelő változatosság a fontos.

Igen, lehetsz vérszegény ettől az életmódtól is. Nincs veszve minden, Ha ragaszkodni szeretnél a hús elhagyásához, létezik erre a célra kitalált multivitamin. Lehet pódolni külön a vasat is. Mondjuk a vastabletta is megterheli az emésztést, az injekció meg macerás és nem egyszerű beadni

2019. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

Nem vagyok vega/án. Ha csak tablettaszedéssel megy a vegaság, az régen rossz. A spenótban sok a vas, csak nem a jól felszívódó/hasznosuló forma (tudtommal). Ráadásul a sok zöldség a kálium miatt a vasfelszívódás ellen hat.

Nekem a véradással voltak problémáim. Elkezdtem vasat szedni. Nem volt elég. Elkezdtem még folsavat is szedni. Az sem volt elég. Aztán egy nővér mondta, hogy a jó vérjépzéshez kell még B12 és D, és hogy ezek így kb. a májkrémben vannak együtt. Amióta ismét eszek májkrémet, nincs gond a véradáson a hemoglobin értékemmel.

2019. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. Nagyon elszomorit amiket mondasz...
2019. márc. 11. 15:39
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Ajánlom, hogy szedj Béres cseppet C vitaminnal. Én is voltam vega is meg vegán is kamaszkoromban, de nagyon megbántam, mert borzalmas egészségügyi köetkezményei lettek. Viszont mostmár egészségesen és változatosan táplálkozom, semmi disznó és marhahúst nem eszek és soha nem is ettem, mert világi életemben utáltam. De a tojással, vajjal, csirkehússal semmi probléma nincsen. A lényeg a mértékletesség mindenből.
2019. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

A puffadás és görcs lehet autóik mun betegség jele is aminek sok köze nincs az életmódhoz pl crohn betegség vagy egyéb. Vizsgáltasd ki magad, nem vagyunk orvosok. Kérj beutalót a gasztroenterologiára.

A háziorvos nem dietetikus, ő ilyen szempontból nem tud szakértő tanácsot adni.

A vérszegénység szinten lehet genetikai is. A mindenevők a vas 80%-át növényi forrásokból fedezik, mert állati táplálékokból csak a belsőségekben vagy említésre méltó mennyiségben (máj, szív, stb) ezt pedig az átlagember nagyon ritkán eszi.

A rendes hús vastartalma olyan alacsony hogy 1,6kg vörös húsra lenne szükséged naponta a minimum vas bevitel fedezéséhez, feher húsból ennek a többszörösére, ami ugye lehetetlen.

A legtöbb hüvelyes, olajos mag és gabona jóval több vasat tartalmaz viszont pl. Bab 9mg - egy felnőtt ember napi vasigénye 16mg tehát 200g bab naponta elegendő hogy az egesz napi bevitelét fedezze az ember.

Emellett fontos tudni hogy a C vitamin növeli a vas felszívódását tehát érdemes magas C vitamin tartalmú zöldségeket, gyümölcsöket a magas vastartalmú ételekkel fogyasztani!

2019. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A húst hagy a fenébe de a tejtermekeket és tojást egyél és szedj mellé vasat és b komplex vitamint. Ennyi.
2019. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!