Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után honnan...

Mbk9902 kérdése:

Körülmetélés után honnan tudom hogy a seb elfertőződött?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 3 napja volt teljes körülmetélésem (fitymaszűkület), az orvosom azt ajánlotta, hogy baneocin kenőccsel minden wc-zés után, most a makkom alatt fel van duzzadva körbe végig, az egyik kérdésem ez is lenne hogy mikor fog ez a duzzanat elmúlni?

A másik hogy ettől a duzzanattól bekötni sem tudom szinte csak nagyon nehezen a sebet, és ez persze nem a legkellemesebb érzés szintén.

Fő kérdésre visszatérve, olvastam hogy a sebet kamillázni kell.., de nekem ezt az orvos egy szóval nem mondta, de valóban félek hogy lepisilném és akkor elfertőződik.., de milyen jelei vannak az elfertőződésnek, tehát miből állapíthatom meg hogy igen ez el van fertőződve? És ha így lenne mit kell tennem vele hogy rendbe jöjjön?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 26. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kamillás lemosás a legjobb!! Fertőtlenít, és segíti a sebgyógyulást.
2019. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy elfertőződne. De azt onnan veszed észre, hogy elkezd nagyon fájni és a sebből ilyen zöldes genny ürül.
2019. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nincs elfertőződve!

Ha ellenne nagyon piros duzzadt csíkozódott lenne

és zöld trutyi folyna belölle.

Engem 19-én metéltek körül,

Nekemis az orvos a baneocin sandoz kenőcsöt javasolta, nekemis ugyan ezek voltak a tünetek kétnap után a kötést levettem hogy szellőzzön a seb!

Nyugi hejrejön !!

2019. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát pirosnak elég piros, meg az hogy csíkozott nem tudom hogyan kéne elképzelnem, de zöldes váladék nem folyik hála égnek
2019. júl. 30. 13:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen rövid idővel a műtét után még ne várj látványos javulást :) Nekem április 10-én volt a műtét, és bizony beletelt 3-4 hétbe a teljes gyógyulás. Az én dokim nem javasolta a kamillázást, csak Neogranormont meg Phenylbutazont mondta, hogy kenjek rá. Szépen begyógyult, de a belső bőr, ami most ugye kívül került, még néha kicsit mintha duzzadt lenne, annak sokkal több idő kell, míg "beáll" a végleges állapotába. Aggodalomra nincs okod :) 29/F
2019. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!