Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csak 22 éves vagyok, és...

Csak 22 éves vagyok, és valószínű hogy aranyerem van, mit tegyek, hogy kezeljem lehetőleg házilag?

Figyelt kérdés
Félek orvoshoz menni, az nekem elég kínos lenne ha ott kutakodna meg nézelődne egy idős személy, mármint nekem túl intim. Az a gond, hogy már hetek óta nagyon fáj a fenekem, akármennyit törlöm, mindig kakis marad. Már ott tartok, hogy ha elmegyek itthonról betömök oda egy kis wc papír darabkát, hogy ne legyen büdös lent és fogja fel valamennyire. Gondolom ezek az aranyér tünetei. Eddig nem voltak ilyen panaszaim, csak így kialakultak napról napra és nem tudom hogy miért pont velem. Próbálok normálisan étkezni, a lehető legkevesebb gyorskaja, mindennap leves, stb. Talán van rajtam mondjuk 5-10 plusz kiló, de extrémen elhízott nem vagyok. Mióta megjelentek ezek a zavaró tünetek, még jobban odafigyelek a kajára. Mégis nagyon kemény a széklet majdnem minden alkalommal, és ez van utána. A wc papír pedig ott nagyon zavar, és sérti a fenekem, de még mindig jobb mintha bűzölögnék. Szóval nem tudom mit tegyek jelenleg, de kiváncsi lennék személyes tapasztalatokra és véleményekre ezzel kapcsolatban, és hogy mit tudnék itthon tenni ellene. Rengeteg melegvizes áztatást, és kenőcsöt próbáltam, de nem vált be semmi eddig.
2019. szept. 20. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyvécézés után minden alkalommal meg kell mosni szappannal vízzel. Ez aranyérnél alap. Vegyél nedves wc papírt is, legyen nálad, ha valahol máshol muszáj elmenned wc-re. Jobban meg lehet vele törölni, mint a szárazzal. Ha fáj is a feneked, akkor vegyél gyógyszertárban kúpot, vagy írass fel a háziorvossal. Elmulasztja a fájdalmat. Ha viszket, akkor pedig kenni kell kenőccsel. A neogranormon jó rá, nagyon vékonyan kell bekenni.
2019. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Reparon krém és kúp! Utóbbit is feltétlenül használd, nagyon hamar rendbe hozza. Egy nap alatt is érezhetô a javulás, de 2. nap mär biztosan a fájdalom lemegy. Jól írta az elsô, minden székelés után szappan és víz, otthon ne erôltesd a wc-papírt, kellemes meleg vizet folyasd rá úgy tisztítsd meg magad.
2019. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmazott tömködéses "megoldás" a legrosszabb, amit tehettél. A wc papírra kerülő székletmaradványokban levő baktériumok most már a széklettel egyébként nem érintkező, azt nem elviselő bőrfelületen szaporodnak és helyi bőrgyulladást idéznek elő. A bidénél végzett altest mosás, ürítés utáni nedves mosakodás vagy a nedves törlőkendő (utántörlésre) a megoldás. Persze felmerül még, hogy mennyire helyes ill. hatásos az alkalmazott fenéktörlési technika ill. a wc papir minősége. Mindenesetre a Reparon kenőcs sokat segít, mert a benne levő fenol antiszeptikus hatású. A kemény széklet azt jelzi, hogy nem megfelelő a szervezet hidratáltsága, az étrendben kevés a vizet megkötő növényi rost ill. a napi folyadékbevitel túlságosan kevés, a szervezet a hiányzó vizet a béltartalomból vonja el, így az besűrűsödik és utólagos nagyobb folyadék bevitel ezt már nem lazítja. Ha folyamatos izzadás van (erős fizikai munka vagy hőhatás), akkor a nagyon gyakori ivás elengedhetetlen (pl. 20-30 percenként 1-2 dl).
2019. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
add el a zaciban
2019. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!