Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Folyamatos vizelési inger?

Folyamatos vizelési inger?

Figyelt kérdés
Tegnap előtti este lefekvés előtt kezdődött, azóta tart. Elmegyek wc-re, de ahogy kilépek a helyiségből, egyből elkap az érzés, mintha "nem ürült ki teljesen" és visszakéne menjek. Ez az inger annyira azért nem erős, tehát éjszaka nem ébredek fel stb, stb. Vér, genny nem található a vizeletben, illetve nem is csíp, nem szúr, csak az inger ott van... Gondolkodtam rajta hátha az ételtől- italtól lehet, mert tegnap előtt chillis babot ettem, és elég sok kólát megittam (amit amúgy nem szoktam). Szerintetek várjak még vele hátha elmúlik vagy forduljak orvoshoz vele?

2019. szept. 25. 13:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogyha ki is megyek wc-re a vizelet mennyisége nem haladja meg a 2 decilitert.
2019. szept. 25. 13:05
 2/7 anarchy666 ***** válasza:
Prosztata megnagyobbodásod van. Annyira nem veszélyes csak kellemetlen. Menj el urológiai szakrendelésre és tudnak segíteni, amit ajánlok is. Ne akkor kerülj orvos közelébe amikor már olyan nagyra duzzadt a prosztatád, hogy nem tudsz pisilni.
2019. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még normális esetben is ritka alkalmanként a 2 dl.
2019. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, eléggé félrevezető volt az írásom. A mennyiséggel nincs gond, tehát normális mennyiségű a vizeletem, csak amikor már 20 percen belül harmincadjára megyek wc-re, akkor van az, hogy alig van meg a 2 deciliter.
2019. szept. 25. 16:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sokat ittál,ahogy a bélbolyhok szívják fel a folyadékot,a vese meg ahogy szűri a vért ,olyan gyorsan kell pisilni is járni .
2019. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Prosztata gyulladása
2019. szept. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Vér, genny nem található a vizeletben" "vagy forduljak orvoshoz vele ? " ez a két mondat erősen ellentmond egymásnak, mert a genny ill. vörösvértestek jelenlétét nem szabad szemmel való ránézés alapján detektálják. Vesehomok, vesekő ürülése esetén nagyon jellemző a leírt jelenség, az ürülő kristályok ingerlik a kiválasztó rendszer csővezetékeinek falát borító nyálkahártyát. Vörösvértestek jelenléte mikroszkóppal kimutatható és nem feltétlenül van kifejezett vérzés.
2019. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!