Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos inger sóhajtásra?

Folyamatos inger sóhajtásra?

Figyelt kérdés
Most kezdtem első évem második felét egyetemen, szóval tudom hogy a fent említett probléma pszichés alapú és tudom hogy mi okozza, viszont nem tudom megszüntetni. Pontosan úgy tudom leírni, hogy rengetegszer érzek kényszert sóhajtásra/nagy levegővételre, viszont tudom hogy nem egészséges, de egyszerűen addig érzem ezt a kényszert amíg nem veszek egy mely levegőt, ami sokszor az erőltetés miatt nem is sikerül. Tippek hogy hogy tudom megszüntetni?

#egészség #légzés #sóhaj #nagy levegővétel
2019. febr. 7. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Van egy kolléganőm, egyfolytában sóhajtozik. Annyira idegesítő, hogy mindenki elkérte magát mellőle, mert elviselhetetlen ezt hallgatni egész nap. Erre oda kell figyelni tudatosan és még időben leállni, mert mire végzel, megutálnak.
2019. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm gyógyszert kapott rá, s abbahagyta, de nem ez az első opció. Sétálj sokat szabad levegőn és egyél, igyál, aludj rendesen! Elég nagy változás az ember életében, ha egyetemista lesz, s a stressz sem jön ki mindig egyből vagy csak lelki tünetekben.
2019. febr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem pont ugyanez volt, odáig fajult a dolog, hogy már folyamatosan szúrt a mellkasom a rengeteg erőltetett levegővételtől. Ez egy ilyen kényszeres szorongásos dolog és én is tisztában voltam vele, de nem tudtam kontrollálni sehogyan sem, szóval elmentem pszichiáterhez. Ha huzamosabb ideig fennáll, orvos.
2019. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A sok ülés, kevés mozgás is okozhat ilyen tüneteket.

Akik jógázni járnak gyakorolnak légzés technikát de egyéb haszna is lehet ha meg tudod oldani.

Segíthet a lépcsőzés vagy a kocogás is. Lényeg az lenne, hogy valamilyen testmozgás által jó megszuszogtasd magad. Szokták ezt kardio edzésnek is hívni mert jól felmegy a pulzus ha elég ideig és elég intenzíven csinálod.

A saját technikám: hanyatt fekve mély belégzéssel számolva légzel ki. (a légzőgyakorlatot mindig alapos kilégzéssel kezdjük, és nyitott ablaknál végazzük). Ezt ismételd addig míg képes vagy tovább számolni: kb. 5-6x. Én dohányosként szoktam így átszellőztetni a tüdőmet. Általában 40-ről indul és 60-ig birom emelni, ezt ismétlem még párszor és kész

2019. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Haho 3/4! Milyen gyogyszert kaptatok erre? Nyugtatot?
febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Frontint kapott az ismerősöm.
febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Es sokaig szedte, hogy segitsen neki? Gondolom nem egy db oldotta meg a problémáját, nem? :) vagy egybol jobb lett aztan szedte egy darabig?
febr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!