Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez prosztata gyulladás lehet?

Ez prosztata gyulladás lehet?

Figyelt kérdés

Még decemberben, egy általános labor vizsgálat során, minimális vér volt a vizeletben.


Elmentem urológiára, ahol elmondtam, hogy elég gyakori vizelési ingerem van. Viszonylag kevés folyadék után is, hirtelen jelentkező, erős vizelési inger. Nincs fájdalom, nincs csípő érzés.


A doki PSA-t csináltatott, ami negatív lett. A diagnózis végül BPH (prosztata nagyobbodás). Mindezt úgy, hogy sem tapintásos, sem pedig ultrahangos vizsgálat nem volt. Írt /Alfuzosin Pharmacenter 10mg/ gyógyszert három hónapra. Ezt be is szedtem.


A napokban egyre sötétebb vizelet, a végén pedig egyértelmű vér jelenléte a vizeletben. Elmentem másik urológushoz. Aki felírt öt napos antibiotikum kúrát, és a fenti gyógyszer fél éves időtartamú szedését. Természetesen mindezt úgy, hogy semmilyen vizsgálatot nem végzett ő sem. Annyit mondott csak, hogy ha ismét nagyon véresnek látom a vizeletet menjek vissza.


Normális az, hogy mindenféle vizsgálat nélkül hozzák meg a diagnózist? Hiába kértem az ultrahangot, azt mondta nem. Illetve ha prosztatára irányult a gyanúja, miért nem csinált tapintásos vizsgálatot? Mi tévő legyek most, szedjem a gyógyszert fél évig, ami lehet nem is jól irányzott? Köszi, aki tud valamiben segíteni.


2020. ápr. 16. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A véres vizeletet vese kő,homok távozása is okozhatja .

A prosztata nagyobbodás minden férfit utol ér .

A prosztata gyulladás kemény fájdalommal is jár .

2020. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értelek, akkor a gyulladás és a nagyobbodás nem egy és ugyanaz? A nagyobbodás is okozhat véres vizelést?


Ami az én problémám, hogy nem vizsgált, nem zárt ki egyéb dolgokat, amiket te is említesz pl.

2020. ápr. 16. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Én elmennék egy másik orvoshoz! A nagyobbodas elakasztja a vizeletet, de vért nem igen okoz.

Viszont ezt sok más súlyosabb dolog is okozhatja. Nezesd meg UHval is!

2020. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy most csak a vírussal foglalkoznak,.más mindenki meg halhat. Kórházi befekvésem is törölték.
2020. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem normális! Én ma voltam UH.-n ,ss tapintásos (rektális) vizsgálaton. Amennyire félünk tőle, épp annyira kibírható. Amíg ezeket nem csinálja meg, és még utána is elszedtem vagy két levél Urzinolt, meg Proxelán végbélkúpot két hétig kell alkalmazni. Majd csak az együttes elemzés után jön mindenféle egyéb. Ondó , és vizelettenyésztés.. stb, szép sorban.
2020. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kevered a dolgokat. A prosztata megnagyobbodás az jóindulatú sejtburjánzás, ami összenyomja a húgycsövet, és nem tudsz pisilni. Ugyanezt csinálhatja egy akut gyulladás is. Ami bakteriális eredetű általában. (A PSA-d nem lehet negatív, max az életkorodnak megfelelő. Pl 60 éves embernél ez 1-4 közt helyes. 10 már gyanúra adhat okot. 100-1000-5000 szinte biztos hogy rosszindulatú daganat) De PSA-d emelkedik akkor is ha gyulladásban vagy.
2020. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a választ! A PSA-m 0.30, ami nagyon jó. Soha nem vizeltem nehezen, inkább csak gyakori vizelés volt. A doki mégis Alfuzosin Pharmacenter 10 mg gyógyszert írt a prosztatára. Azóta volt ultrahang, ami negatív lett. Azt mondta teljesen rendben a vese, hólyag, prosztata. A gyógyszert mégis szedjem tovább, amit abszolút nem értek miért. Széttárta a kezét és azt mondta, hogy nem tudja honnét ered a vér. Most a harmadik antibiotikum kúrán vagyok túl. Nem tudom hogyan tovább.
2020. máj. 4. 21:20
 8/8 Ricsi74zhf válasza:
Menj el egy normális urológus magán rendelésére.Ne sajnáld rá a pénzt.Ha diagnosztizálja a prosztata gyulladást akkor írj rám és segítek.
2020. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!