Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Akiket zavar a fitymatúltengés...

Akiket zavar a fitymatúltengésük, hogyan hordják hátrahúzva fitymájukat? (>>)

Figyelt kérdés

Egy másik fórumon hallottam ill. olvastam arról, hogy azok, akiket zavar, hogy túl hosszú a fitymájuk, -- túlságosan befedi a makkjukat (akár mereven is és nem letapadás miatt), -- azonban nem szeretnének körülmetélést, azok hátrahúzva hordják a fitymájukat.

Csakhogy ugye petyhüdten ez visszacsúszik... éppen ezért a kérdés,...

_ HOGYAN RÖGZÍTIK A FITYMÁT, HOGY NE CSÚSSZON VISSZA A MAKKRA?

_ EZ A MÓDSZER HOGYAN BEFOLYÁSOLJA A FITYMÁT ÉS A MAKKOT? (Azt tudom, hogy utána szárazabb, "selymesebb" tapintású lesz a mind2, akárcsak a körülmetélteknél,... de ez még csak EGY, a többi tulajdonság, változás között...)

_ Ha megszűnik a hátrarögzítés, HOGYAN FOG VISELKEDNI UTÁNA A FITYMA?

_ MENNYIRE KÉNYELMES/KÉNYELMETLEN?

_ ELŐNYEI/HÁTRÁNYAI?


...

Aki így hordja/hordta vmikor, az kérem, ossza meg velem/velünk személyes tapasztalatait. A beszólásokat, hülyeségeket, a kérdés és maga a dolog minősítését, ill. circumcisiora való rábeszéléseket kérem kerülni!


CSAK A TAPASZTALATOK ÉRDEKELNEK!

Köszönöm! :-)


2010. júl. 27. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eleinte visszacsúszik, elvileg egy idő után úgymarad...... de hát a makk kiszárad, az nem arra való, hogy fedetlen legyen. Én amúgy a gyakorikerdesek.hu oldalon kívül máshol még nem nagyon hallottam ezt a kifejezést, hogy fitymatúltengés, de majd utánanézek...
2010. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pedig orvosi jelentésekben, diagnózisokban elég gyakran szerepel, azonban egészséges állapotban is le7 vkinek fitymatúltengése, vagyis, hogy alap petyhüdt, esetleg merev állapotban is a fityma fedi a makkot, esetleg le7 az túl hosszú, mindenesetre túlmegy -- túlteng -- a makk végén. Alapállapotban emiatt nem látszik ki a fitymától a húgycsőnyílás, mivel az egyfajta ún. "bojt"-ot képez. Részleges körülmetélésnél pl. CSAK EZT a bojtot távolítják el, az esetek többségében a "Diagnosis" kategória alatt ez is ebben a formában szerepel, ezt már nem egy helyen láttam.


Tudom milyen lesz utána a makk, ha hátrahúzva marad, azonban itt most KIZÁRÓLAG TAPASZTALATOK érdekelnek, tehát olyan hozzászólásokat várok azoktól, akik TÉNYLEGESEN hordják v. hordták így a fitymájukat!

2010. júl. 30. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
pl. az én fitymám is elég hosszú, ugyan "bojt" a végén nincs, ellenben az alja lóg, szerintem nem túl szép látvány, ellenben barátnőmnek tetszik, a szexben pedig semmilyen problémát nem okoz
2010. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is hosszú, merev állapotban egy kicsit fedi a makkot, de mivel még csak 14 vagyok, szerintem ha nő még mondjuk 1-2 centit a péniszem, akkor már "hátul" lesz. Másrészt se engem, se barátnőmet nem zavarja, igazság szerint még kedvelem is, mivel nem fog kiszáradni, és mindenféle bacis dologhoz hozzáérni a makkom.
2010. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az oké, és higgyétek el, én is amellett vagyok, hogy megmaradjon a fityma, mégha hosszú is... de van, akiket ez zavar. és nem véletlenül tettem fel a kérdést. ÉS A TÉMA NEM AZ, HOGY MI A VÉLEMÉNYED A HOSSZÚ FITYMÁRÓL, hanem az, hogy...


AZOK, AKIK MÁR HORDTÁK/HORDJÁK A FITYMÁJUKAT HÁTRAHÚZVA, ŐK HOGYAN CSINÁLTÁK?

_ Hogyan oldották meg azt, hogy a fityma ne csússzon vissza a makkra?

_ Milyen tapasztalatokat szereztek?



CSAK TAPASZTALATOKAT VÁROK, NEM VÉLEMÉNYEKET!

Érdemes a kérdést még1x alaposan elolvasni kifejtéssel 1ütt... o.O

2010. júl. 30. 20:53
 6/12 anonim válasza:
98%
Nekem nincs ilyen "fitymatúltengésem", viszont a fitymám mindig hátra van húzva és ebből még nem származott semmi gond! Sőt, ha úgy hordod, nem fog betúrósodni, és nem kell olyan sokat mosni! :) Remélem segítettem.
2010. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

@ 18:10-es

Az oké,... de HOGYAN???

Úgy glom, elég világosan és közért7ően feltettem a kérdéseimet a kifejtésben, ill. még az előző 20:53-as kommentemben is. Ezekre válaszolj légy szíves, mert azzal, hogy csak közlöd velem, hogy hátrahúzva tartod, még semmivel nem leszek okosabb.

Mesélj egy kicsit erről, és vedd be a válaszaidat is (a kifejtés+kommentben feltett kérdéseimre)! Oks? :-)

2010. aug. 1. 00:10
 8/12 A kérdező kommentje:

Nno, miután itt nem sok tapasztalatot kaptam, és eltelt kb. 3/4 év, így rábíztam az időre a kérdést. Jól tettem, nemrég nyitottak itt egy topikot amelyben szerepel pár >>link a fityma hátrahúzva tartásáról. Íme:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


A topikban magam is lefordítottam a "kanáltrükköt" (egyet a le7séges fityma hátrahúzva történő rögzítésének alternatívái közül), amelyet itt is olvas6tok:



KANÁLTRÜKK:

(Aki nem tud németül, és nem érti a lenti ForrásLINK szövegét, annak itt a lényeg:)

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

1.) Húzd hátra teljesen a fitymádat, úgy, hogy az teljesen kifeszüljön, majd nyálazd/síkosítózd be teljesen a makkoddal együtt.

2.) Nyálazd/Síkosítózd be magát a kanálnak a nyelét majd rakd rá a kifeszített fitymád hátoldalára, úgy, hogy a kanál vége a kül- és belfityma összeolvadásánál legyen.

3.) Görgesd előre (rá a kanál nyelére) a külfitymád! Arra figyelj, hogyha túl kevés, vagy túl sok fitymát húzol fel, akkor a fityma könnyen visszacsúsz6 az eredeti állapotába!

4.) Ezután a kanál nyelét simítsd körbe az így magába befordított fitymában EGÉSZEN A FÉKIG!. Először csak egyik irányba simítsd, majd ha a fékhez elértél, ne húzd ki a kanalat, hanem fordulj visszafelé és simítsd körbe a másik irányba is! Ha itt is elértél a fékhez, csak akkor húzd ki a kanalat!


A "Kanáltrükk" kulcsa abban rejlik, hogy a miután a cerka hátoldalán rendben befedi a külfityma a betűrt belfitymát, hogy az elülső oldalán is rendesen fedi-e a féknél!? (Ugyanis a féknél megszakad a fityma körkörössége, mert az a húrszerű kis bőrképlet ott bezavar, és ha nincs rendesen ráhúzva a fékre a külbőr, akkor az egész uúgy visszaugor6.)



======~======~======~======~======~======~======~======

Fordítás: EE

A fordítás alatt ill. benne részben olvasható trükkök és tapasztalatok sajátok, sőt jelenleg is így van a fitymám önmagába tűrve és már legalább 1 órája tart a helyén merevedéskor is.

ForrásLINK:

>> [link]



Egyébként azt kell, hogy mondjam, a németek nagyon okosnak tűnnek számomra ezen a téren, és egészen nyitottan kezelik ezt a dolgot. Nem egy német fórumon folytatott kommunikáció ill. tapasztalatcseréről szereztem már pozitív benyomást. Lenne mit tanulnunk tőlük... do.Ob



Üdv: EE

2011. máj. 8. 03:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó kommentben leírt praktika tartósan megoldotta a fitymatúltengésedet, vagy még mindig kanalaznod kell néha?
2017. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem, mert nekem is súlyos fitymatöbbletem van, egy cseresznyét simán be tudok rakni a túlnyúló részébe úgy, hogy nem látszik ki, és megtartja a fitymám.
2017. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!