Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges metélés után, hány...

Részleges metélés után, hány nap a gyógyulás? Egyéb kérdéseim is vannak.

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt voltam orvosnál, részlegesen metéltek, mert nagyon erős fitymaszűkületem volt, "ernyedt" állapotban is ceruzabélnyi nyílás volt látható.

Kaptam vagy két Lidokaint, ami nyolc felé volt szúrva kb., és meg is csinálták.


Amikor hazajöttem, csúnya volt, és vérzett.

Most sem valami szép, de kezelem a Neogranormon kenőccsel.

Gondolom ez idővel begyógyul, kb. 2 hét, és a varratok is kiesnek.

Fájni nem fáj, csak néha, mikor hozzáérek, vagy mikor szedem le a gézt, stb., szóval ha hozzá kell érni, vagy épp merevedésem van.


Kérdéseim a következők:

- Hátrány-e, hogy hátrahúzott állapotban tartom?

Én gondolom nem, de azért csak megkérdezem, nehogy gond legyen. (Mondjuk most előre sem tudnám húzni, szóval...)


- Mikor érheti víz? Amint elmúlnak a sebek?

- Hegesedés ellen, hogy tehetek? A kenőcs használatával?

- Milyen egyéb javaslatok vannak egy ilyen után?


Gondolom 4-5 nap, vagy 1 hét után kamilla teával öblögethető.


Láttam EE ebben a témában komoly és jó válaszokat adott, többek között az ő véleményére, illetve reagálására is kíváncsi lennék, de megköszönöm mindenkinek a segítségét, és válaszát!


2010. júl. 30. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint kb 2 hónap mire normális lesz a műszer.


Azalatt nem lesz egyszerű az életed, mellesleg én is készülök egy ilyen merényletre, bár nem tudom hogy a próbaidős melóval hogyan egyeztetem majd össze.

2010. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen durva szűkület, és nem végeztek teljes metélést? Hát szerencséd van. Kb. mennyit vágtak, és szikével? A fékedet nem vágták? Hol műtöttek, mert nekem is műteni kellene?
2010. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hali!


Amit leírsz, az így van,... egyik ismerősöm ma esett át pont hasonló beavatkozáson, ő is ezeket érzi, amiket te is leírtál a kifejtésben.

Látom vannak dilemmáid... vegyük akkor át sorban...



- Hátrány-e, hogy hátrahúzott állapotban tartom?

___ Nem tudom ezt így ennyi infó alapján megítélni. Ez függ attól, h. mennyit szedtek le, mennyi maradt rajta, mennyire hátrahúzva érted. Tehát alapból kilátszik a húgycsőnyílás, és ami fitymát hátrahúzol az vmennyi, vagy minimális, vagy teljesen hátra van húzva a makkod alá?


- Mikor érheti víz? Amint elmúlnak a sebek?

___ Először is, nem tudom, hogy az orvosod mit mondott erről, addig nyilatkozni részemről úgy glom, hiba volna. 2-3 nappal később már érheti víz, addig még az infók hiányában nem tudok pontos választ megfogalmazni...

- Hegesedés ellen, hogy tehetek? A kenőcs használatával?

___ Tartsd be az orvos utasításait. Gyulladáscsökkentő krémek használatát ajánlanám, de ezeknek egy része sajna VK-s (vényköteles), a TETRAN kenőcs/OXYCORT spray vmeike jut az eszembe elsősorban, esetleg ami vénynélküli, az a Phlogosam kenőcs, azt még szűkület alatt is javasolt, igaz, az sem annak oldására, hanem a hegesedés megelőzésére. Ha egyik sincs otthon: Neogranormon ill. kamillás vagy körömvirág kenőcs. (Utóbbi elég zsíros, mint a TETRAN is, ami jó, mert víztaszító hatású, és puhán tartja a sebet és a bőrt.

CSAK FÜRDÉS/BEÁZTATÁS UTÁN KEND BE!


- Milyen egyéb javaslatok vannak egy ilyen után?

Zuhanyzáshoz az első napokban egy Betadine-nal előzőleg lefertőtlenített nejlonzacskót (picit) érdemes a bré köré húzni, és egy kis gumiszalaggal rögzíteni akár csak a pénisz, akár pluszban a herezacskó körül. SEMMIKÉPPEN SEM FESZESRE, MERT MEREVEDÉST IDÉZ7 ELŐ! A lényeg az, hogy ne érje a sebet a testedről, hajadról lefolyó izzadságos, koszos víz és ne fertőzze be a sebet!

A 3. nap után GYENGE VÍZSUGÁRRAL már el lehet kezdeni a szoktatást a zuhanyzáshoz, innentől már körbe sem biztos, hogy kéne kötni semmivel, hadd szellőzzön a seb. Ha le7, napközben viselj feszes boxert, hogy ne ityegjen, ill. ha nem mozogsz, napközben az alsó testtájadat hagyd meztelenül szabadon, hadd gyógyuljon a seb a levegőn!


- Gondolom 4-5 nap, vagy 1 hét után kamilla teával öblögethető.

___ Sztem akár hamarabb is. Ma reggel műtött ismerősömnek az orvosa azt mta, ma este már leve7i a kötést a farkáról, és kamillával öblögetheti. (Langyos vagy annál hidegebb hőfokúba lógasd bele a brét.) Igaz, az övén nem részleges metélést hajtottak végre, hanem csak bemetszést, és fékátvágást.



A tapasztalataid azonban érdekelnének, és szívesen kérdeznék tőled, úgyhogy arra kérnélek, >>priviben vedd fel velem a kapcsolatot (MSN-/SkyPE-cím), mert most, hogy friss az élményed, úgy glom, sok dolgot meg tudnál velem osztani, amivel talán másokon is tudnék segíteni. És persze köszönöm a bizalmadat, amit a kifejtésben jeleztél felém. :-)


Üdv: EE

2010. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Huha, örülj, hogy csak részlegest csináltak, nekem teljest csináltak és nagyon ronda lett és feszül is, mivel nem hagytak bőrt és egy bőrhíd van a makkon, ami feszít, amikor merev :(

Nem beszélve arról, milyen otromba :(


A tiéd nem lehet ilyen vészes, azzal meg ne törődj, hogy most milyen, majd eltelik pár hónap és meglátod, nem lesz gáz.

2010. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!