Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez normális? Vagy csak nekem...

Ez normális? Vagy csak nekem van ilyen?

Figyelt kérdés

A bőr a fitymával összevan nőve a hugyvezetékem végénél...És ha feláll,akkor ha huzom a farkamon felfele a bőrt,akkor az a ránövés huzza lefele a fityma egyik oldalát, és nem a legjobb érzés. Tulajdonképpen ez csak egy vékony bördarab, ami rávan nőve... Ez normális, másnak is van ilyen??

[link]

[link]

[link]


2010. júl. 31. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Úristen, te aztán nem sajnálod, rohadtul hátrahúztad... amúgy ez nem betegség, semmi, ilyen a péniszed "stílusa"... nekem is ilyen...
2010. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Oh, bocs, kicsit félreértelmeztem a képet, nekem nemilyen...


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


...de amúgy szerintem normális, azt meg, hogy csak neked van ilyen,bocs, hogy így mondom, de szerintem csak akkor tedd fel, ha már láttál mondjuk 100 péniszt, és egyik se volt ilyen...

2010. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hali! :-)


Ez a te fitymaféked, más néven: "kantárod". Ilyen minden fiúnak és férfinak van, ezzel együtt születik. Ez normál esetben a húgycsőnyílásod ajkaiból indul ki, és a makk alsó oldala mentén húrszerű alakban elválik a makkodtól és a fitymától, amibe végül beolvad. Egyeseknek egy rövid húrként látszik, míg másoknál olyan, mintha "bőrköteg" lenne a fityma és a makk között.

A fék húrját a makkhoz majd az alatt a fitymához egy vékony és érzékeny hártyaszerűség köti össze.


Egyeseknél azonban előfordulhat, hogy a fék rövid marad, a serdülés következtében nem nő meg annyira, amennyire kellene, ezt hívják RÖVID FITYMAFÉK-nek. Ekkor ez a húr rövidebb, és merev (akár petyhüdt) állapotban (is) hátrahúzáskor ill. hátrafeszítéskor elkezdi a makkot önmaga alá húzni, a makk ezáltal előrébb húzódik.

TESZT: Ezt te úgy tudod megnézni, ha ezt a "bőrdarabot" ujjaddal a péniszedhez nyomva megpróbálod lefelé 1xre a fütyid töve irányába húzni/csúsztatni.


A féked uakkor bele is tapadhat a makkodba. (Fék-letapadás a rövid közbülső hártya miatt.)

Normál esetben ez sem baj.


Urológus szakorvoshoz csak akkor kell fordulni, ha félő, hogy a fék a pénisz fokozott szexuális igénybevétele... (szex vagy önkielégítés) ...közben elszakad, bereped... stb. Ennek jele az, ha a féked húz, feszít, csíp ill. fáj.

ekkor a féket átvágják, vagy eltávolítják szikével, vagy (főleg utóbbit) lézerrel.


Műtétre előkészítés: kb. 15-20 perc,

Műtét időtartama: kb: 5-10 perc.

ÖSSZESEN: 20-30 perc


A lézerrel végzett műtétek esetén NINCS VARRAT, NINCS HEG, ez tapasztalat.



Ha bármi kérdésed van, ne kímélj... írd le!

=======



De mi a bajod ezzel a "bőrdarabbal"?

Van ami miatt ez tégedet zavar? Esetleg feszül, vagy szted rövid?


Üdv: EE

2010. aug. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nekem is ilyen:)
2010. aug. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Úristen!

Nekem miért nem lehet ennyire hátrahúzni?

Ugye nem vmi betegség?

2010. aug. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@ KÉRDEZŐ:

Még vmit tixtáznom kell...

Idézlek: "A bőr a fitymával összevan nőve a hugyvezetékem végénél.."


Az a "bőrdarab" húgyvezetékeddel nem le7 összenőve, hiszen az az URETER, ami a vesekapuból indul (páros szerv lévén mindkét oldaladon), és a húgyhólyagba torkollik.

Amit te mondasz, az a HÚGYCSŐ! Ha jobban megnézed a sajátodat, lát6od, hogy annak is vannak ajkai, akárcsak a szádnak. A húgycsőnyílásod ajkai sötétebb színűek, mint a makkod, és ha megfigyeled, a féked ezekből indul ki.


Am. hány éves vagy, és van vmi bajod ezzel a "bőrdarabbal" vagy csak 1xűen kíváncsi voltál?

Ha van még kérdésed, ne kímélj... :-D



@ TÖBBI HOZZÁSZÓLÓ:

Igen, a Kérdezőnk, tényleg elég dúrván hátrafeszítette a fitymáját. Azonban ami sztem ijesztő le7 a számotokra, hogy őneki a belfitymája alapból ilyen piros, így a fékje is ennyire feszes. Ez nála teljesen természetes, és nem betegség. Annyi az egész mindössze, hogy az övé ilyen, ez innen a képek alapján úgy néz ki, nem kóros. (Hacsak nem hámlik is, mert az más...) De ha nem vagy benne biztos, menj el dokihoz, ő majd beigazolja...



Üdv: EE

2010. aug. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat...csak kicsit kiváncsi voltam,hogy normális,hogy ott van,de am semmi...
2010. aug. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!