Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez most így lehet Crohn betegség?

Ez most így lehet Crohn betegség?

Figyelt kérdés
Már nagyjából másfél hete fáj a szegycsontom alatt a gyomrom. Olvastam a crohn betegségről, és ott a tüneteim nagyrésze negatív lett. Nincs vér a székletemben. (Vizsgálták) Nem fogytam hirtelen, Étvágyám is van, és a fájdalom nem görcsös, inkább ilyen enyhe tompa nyomó fájdalom.

2020. júl. 23. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg egy "néma" reflux lesz mivel már a gyomorfekélyt teljesen kizártam.
2020. júl. 23. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog amennyire én hipochonder vagyok de te se vagy semmi (:

Én arról hittem hogy az, hogy napi egyszer lágy székletem van, meg néhol picit szurkált a hasam, de ezzel is kiröhögött mindenki.

Elmentem dokihoz, aki intolerancia vizsgálatra küldött de neeem, nekem meggyőződésem volt, hogy ez valami komoly durva dolog. Mi jött ki nekem lgG teszten? A tej (: és a doktornő előre megmondta szerinte az lesz. Majdnem minden második ember laktózérzékeny már sajnos és nem, soha semmi bajom nem volt az emésztésemmel ezelőtt. Ez csak így tud jönni a semmiből sajnos. De nekem 100% hogy rátett a stressz nem is kicsit.

Beszéltem már crohnossal, észreveszed ha az van, nagyon rosszul volt kiütések, láz, fájdalmak, durva hasmenés.. Azt hitték elhúzódó salmonellája van, olyan durvára gondolj. Másik ember akivel beszéltem vakbélgyanúval vitték be, az is brutálisan fáj.

Szóval ez neked bármi lehet még, de hogy ilyen drasztikra ne gondolj az is biztos! :D

2020. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszönöm! Most megnyugodtam!
2020. júl. 23. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha bajod van menj a háziorvosodhoz! Nem a Google az!
2020. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Perszee ne gondolj egyből ilyesmire, engem is nyugtattak mások, csak én is ilyen vagyok, nagyon meg tudok ijedni szóval átérzem.

Barátnőmnél is kiderült a laktóz, ő hónapokig szenvedett durva hasfájással/hasmenéssel mégsem gondolt ilyenekre, fel sem merült nála a gyanú még ezzel sem mikor elment vele. Egyből sejtették, hogy valami intolerancia. Meg asszem IBS-t mondtak még neki, az meg fejben dől el, stresszbetegség és már sajnos népbetegség..

Én is nálad inkább sav dologra gondolnék.

2020. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És igen, az a tuti ha elmész vele, meg fog nyugtatni!(:
2020. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!