Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A videójátékok tényleg fogyasz...

A videójátékok tényleg fogyasztanak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Mit?
2020. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

???:D Igen, felszedtem pár kilót, de elmegyek, játszom egy kicsit, és lefogyok! Ja várj, nem...

Gondolom nem olyasmi szimulátorokra gondoltál, ami tényleges mozgásból áll.

2020. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Bocsánat, félreértettem a kérdést(2. vagyok)

Az áramot tényleg fogyasztják!

2020. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Marmint egy megerolteto játék amiben koncentrálni kell az tud nemileg megizzasztani?
2020. aug. 24. 10:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom sokan jatszanak league of legendsel na az engem az evek alatt kikeszitett :D majdnem megvan osszes champ xr
2020. aug. 24. 11:01
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem igazán. Dr. Marcus Reichle végzett kísérleteket az agy energiafogyasztásáról, és azt találta hogy a bevitt energia kb 20%-át az agy használja fel. De ennek nagy része azokból a folyamatos funkciókból adódik, mint a beérkező információk feldolgozása, a szervek műküdtetése, stb.

A gondolkodás egyes folyamataihoz konkrét részterületek felelősek az agyban, pl memorizálás vagy matematikai feladatok megoldása közben más-más agyterületek aktívak. Ezek a részterületek nyilván több energiát használnak fel az aktív gondolkodás közben, de egyrészt ez eleve nem egy jelentős plusz mennyiség, ráadáasul az is csak az agy egy kis területét érinti, a vizsgálatok alapján maximum 5%-os többletfogyasztást jelent az agy részére.

Összehasonlításképp, ha veszünk egy embert akinek a napi átlagos fogyasztása legyen az egyszerűség kedvéért 2000kcal. Ha emberünk egész napját a lehető legbonyolultabb játékok megoldásának szenteli, ezzel maximum 100 extra kalóriát éget el. Ugyanakkor pl állás közben kb 100-200 kalóriát használ fel a szervezetben, ülés közben 60-130-at. Ez soktényezős dolog lehet testsúly, életkor, stb alapján, egyszerűség kedvéért vegyük a legkisebb esetet. 60-100=-40.

Vagyis gyakorlatilag egy átlagos 2 és fél órányi számítógép előtt üléssel már el is buktad mindazt a kalóriaveszteséget, amit az egész napos intenzív gondolkodással nyertél volna.

2020. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinnect-es, akkor esetleg.
2020. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bhaurora1 ***** válasza:
Persze, ha benne szaladgálsz a játékban fizikai valóságodban :-)
2020. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bhaurora1 ***** válasza:
De tőlem ülhetsz v fekhetsz is, tuti siker ha az nap csak vizet iszol s úgy játszasz 😊
2020. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Feledkezz bele annyira, hogy nem eszel közben... Akkor biztosan! :D
2020. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!