Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mielőtt elmennék bőrgyógyászho...

Mielőtt elmennék bőrgyógyászhoz ( más dokihoz járok jelenleg és munka miatt nem megy a kettő egyszerre) mondana valaki valami tippet adni? 22f vagyok száraz hámló kivörösödött arcbőr szinte mindenhol az arcon és a fejbőr is hámlik.

Figyelt kérdés
A hajamat 10 éve rendszeresen mosom hetente 5-ször és már akkor 10 éve is volt enyhe arcbőr hámlás de semmi más. A fejbőröm reggeli hajmosás után nem hámlik az arcom viszont víz vagy kéz érintésére egyből kipirosodik és kis idő elteltével elkezd mikor erősen mikor pedig gyengébben hámlani. Körömvirág kivonatos arckrémet használok mindennap indulás előtt így a hámlás aznapra megszűnik viszont ugyan úgy vörös lesz. Valaki valami tipp amíg elnem jutok bőrgyógyászhoz?
2020. dec. 7. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Fejbőr hámlásra nekem bevált a Nizoral. Egy próbát megér, nem vészes az ára.

Arcra pedig réteges több lépésből álló hidratálás, mindennap, nem csak amikor fennáll a probléma, sok férfi van, akinek azért problémás a bőre mert az "arcápolás b*zis", nem az. Ahogy ez kozmetikus sem, akinél lehet, hogy már egy alkalom is csodát érne, és tudna kozmetikumokat is ajánlani amivel otthon is tudod kezelni.

2020. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a problémám ezzel, hogy mindennap kéne. Nekem nem bu*is csak nyűg és arra számítok, hogy csodát tesz. Hátha lehet normális arcbőröm. Csak nem igazán akarok életem végéig kenceficézni:/
2020. dec. 7. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ekcémád van véletlenül? Viszket is a kivörösödés mellé? Lányomnak ekcémája van, az kivörösödik ha víz éri, állítólag viszketnie is kellene, de neki pld nem viszket.Bepanthen sensidermet használunk rá, szépen helyreteszi a bőrét.Mondjuk ezt a hajadra nem használhatod, de az arcbőrödön próbáld ki esetleg.
2020. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt régen pikkely sömöröm azt elfelejtettem leírni de az évek óta megszűnt. Kb 2 éve kezdődött a nagyon száraz és vörös arcbőr. Ekcéma nincs az biztos. Alvás kelés után nem vörös és csak néha hámlik. Viszont ahogy hozzá érek kézzel vafy víz éri (m1 melyik) egyböl olyan lesz
2020. dec. 7. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Heti 5 hajmosás rengeteg. Pikkelysömör is lehet.
2020. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben nem lesz normális, egészséges arcbőröd, ha nem ápolod napi szinten, amit te kencefizésnek hívsz, az napi rutin kellene, hogy legyen, és nem lenne ilyen problémád sem. Hajat mosni pedig egyenesen tilos ilyen gyakran, nem csoda, hogy hámlik a fejbőröd, + a dolog magát generálja, minnél gyakrabban mosod, annál hamarabb kell újra mosni. Heti 1 maximum 2 elég kellene, hogy legyen, a sampon is szárítja a fejbőrt.
2020. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez több mint valószínű, hogy sebborheas dermatitis. Kell a bőrgyógyász.
2020. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom de mielőtt eltudnék menni kértem ki véleményeket.

És egyébként az mi is pontosan?

2020. dec. 7. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!