Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy magától...

Lehetséges, hogy magától elmúlt az akném?

Figyelt kérdés

Éveken keresztül bőrgyógyászokhoz rohangáltam,rengeteg mindent kipróbáltam de soha semmi nem segített,nagyon vörös,sok nagy csomós gyulladt akne volt az arcomon és időnként még viszketett is,éveken keresztül több helyen volt piros csomós az arcom mint amennyi helyen látszott a saját bőröm.Tizenéveim eleje óta kínlódtam a bőrömmel,és egy idő után egyre kevesebb lett(kb.fél éve) és most már alig van 1-2 db gyulladt pattanásom már hónapok óta.

Az lenne a kérdésem,hogy lehetséges-e,hogy magától elmúlt(18 éves vagyok),vagy visszajöhetnek majd ugyanúgy?Már szinte csak a hegek maradtak,ezek egyszer eltűnhetnek majd teljesen vagy csak halványodni fognak?Mivel segíthetek rá,hogy halványodjanak?



2020. ápr. 5. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet, hogy magától elmúlt, hiszen már túl vagy a kamaszkor mélyén, öregszel rendesen :)), kezd magához térni a hormonháztartásod.
2020. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lehetséges.Én ugyan 21 vagyok és még mindig vannak,de nekem is kevesebb mint pár évvel ezelőtt.Akkor nekem is brutális volt.A heg mélységétől függ,hogy magától eltűnik-e. Ha csak felszíniek,akkor pár hónap,ha mélyebbek,akkor maguktól nem tűnnek el,de a jó hír,hogy a kozmetikai kezelések (dermaroller,hámlasztás stb) rengeteget tud rajta segíteni.:)
2020. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon megnyugtató válaszok,köszönöm szépen!Csak úgy tudom,hogy az akne-t baktérium okozza,ezért nem igazán értettem,hogy miért múlt csak úgy el:D De biztos a hormonoknak is szerepe van benne,nem igazán értek hozzá.

Remélem neked is elmúlik hamarosan kedves utolsó!:)És mindenkinek:)

2020. ápr. 9. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!