Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi miatt kopaszodhatok?

Mi miatt kopaszodhatok?

Figyelt kérdés

Több dolgot is csinálok sajnos, amiről azt olvastam, hogy okozhat kopaszodást. Az egyik, hogy eléggé egészségetelen életmódot folytatok, általában otthon ülök a nap nagy részében és egészségtelen, zsíros ételeket eszek, el is vagyok hízva. (bár ezen fogok változtatni).

A másik pedig, hogy minden nap mosok hajat általában, azt hallottam ez is okozhat hajhullást.

Egyébként 17 éves vagyok, nem hiszem, hogy ennyi idősen valami öröklődött kopaszodás lenne vagy valami.


2020. dec. 27. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig de, lehet örökletes is.


A mindennapi hajmosás nem gond abban az esetben ha direkt ilyen sampont választasz amit erre terveztek. Ezek általában gyengédebb összetételűek. Vannak erre a célra külön férfias illattal férfi samponok amiket barber shopban tudsz megvenni.


Az egészséges táplálkozás fontos. A vitamin a hajhagymáidnak is kell.


America crew márkájú hajerősítő sampont használok. Azóta megszűnt a hajhullásom.

2020. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen termékek inkább üzleti reklám fogások.
2020. dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A hajhullás és a kopaszodás nem ugyanaz. Én nő vagyok, nekem is volt erős hajhullásom, de azért nem lettem kopasz és utána visszanőtt. Valami rejtett gyulladás, nőknél vashiány, szülés után...

Gondolom férfiaknál is okozhat hajhullást egészségügyi probléma, ami nem feltétlen jelenti azt, hogy már kopaszodik az illető.

Ha a mindennapi hajmosás kopaszodást okozhatna, akkor én már kopasz volnék, mert 15-20 éve naponta mosok hajat, annyira zsírosodik.

2020. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom kopaszodás-e vagy hullás vagy mi, de a fejem tetején hátrébb egy nagyobb foltban sokkal jobban látszik ki a fejbőröm, meg már elöl is kezd ilyen lenni
2020. dec. 27. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem reklámfogások. Tényleg az America crewt használom és bejött. Tudom hogy nem fogja megszüntetni egy életre a dolgot, de ha normális a sampon akkor tudja táplálni a hajat és tudja késleltetni ezért a kopaszodást is.
2020. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

TSH, T3, T4, CRP, We, vas, teljes vérkép.


Az első 3 eltérése pajzsmirigy gyulladást jelenthet, amitől hullhat a hajad, kopaszodhatsz.

A CRP és We gyulladásra utal.

2020. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Spirulina tabletta és az omega3 kapszula nálam csodákat művelt. Gyenge volt a körmöm és a hajam is töredezett. Azóta amióta szedem sokkal erősebb a körmöm és a hajam is gyorsabban nő jóval. 2 havonta kellett fodrászhoz mennem most pedig már havonta.
2020. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akinek pajzsmirigy alulműködése van és főleg ha autoimmun a spirulinatol meg rosszabb lesz, tekintve hogy óriási a jodtartalma.
2020. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A férfi kopaszodás (a te korodban) egyértelműen öröklött tényezőkre vezethető vissza. Volt egy gimnáziumi osztálytársa, aki már 15-16 évesen láthatóan kopaszodott. A felnőtté válás egyik ismérve, hogy a férfiember elfogadja a biológia törvényeit.
2020. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia,én 16-17 évesen kezdtem kopaszodni.Most leszek 20 és már v alakú elől.
2020. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!