Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Másnak is mondták gyerekkorába...

Másnak is mondták gyerekkorában, hogy ha elhanyagolod a gerincferdülésed, lúdtalpad, stb. felnőttként lesznek majd panaszaid miatta? Igazuk lett?

Figyelt kérdés
Írjátok kort is!

2021. jan. 22. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Gerincferdülésem volt, de jelen állapotban nincs a dokik szerint. Lúdtalpam volt, van és lesz is a dokik szerint. 35 évesen gyógytornászhoz kellett mennem derékpanaszok miatt, szóval nem alaptalan a dolog. De már előtte is voltak kisebb fájdalmaim, kb. 20-25 éves korom óta, amik aztán pár évre elmúltak, amikor súlyzózni kezdtem, majd 35 évesen újult erővel tértek vissza. Gyógytorna egyelőre segített, de most épp megint küzdök vele, mert hónapok óta nem csináltam a tornát, és a konditermek is zárva vannak.

Rengeteg embernek van már 35-40 éves korában panasza, szóval valószínűleg igaza van annak, aki azt mondja, hogy az ilyen jellegű problémákat minél hamarabb kezelni kell. Haveromat ennyi idősen műtötték gerincsérvvel, és még el is rontották neki, aminek maradnadó következményei lettek.

36F

2021. jan. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én hanyagtartassal jártam gyógytesire ami akkor nem okozott gondot meg lúdtalp miatt. A lábam mindig problémás volt, vízhólyag, bőrkeményedés, tyúkszemek.

A hátam most fáj és gerincferdülésem van. Ha keményen csinálok gyógytornát jobb vagy masszázstól is kicsit, de sokat küzdök vele. Ja és persze előre megmondták, ha elhanyagolom ez lesz :)

40F

2021. jan. 23. 01:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem gerincferdulesem van, kb 14 eves koromban derult ki. 17 eves korom ota sulyzos konditermi edzest vegzek. Neha faj a hatam es optikailag zavar, de rajtam kivul kb. Senki nem veszi eszre. Nekem SMR henger, krém szokott segiteni, mert inkabb izomlaz (vagy befeszult izom) okozza a fajdalmat. Valamint sokat nem tudok egy helyben allni, setalni, akkor elkezd fajni a derekam. De azon kivul a hetkoznapokban nincs panaszom. Volt hogy kihagytam az edzest 2-3 hetre, akkor egybol fajt a derekam. Szoval ugy vettem eszre fontos, hogy az izmokat (foleg torzs izmok) karban kell tartani folyamatosan, amik tartjak a gerincet. Akkor nincs gond. 33 eves vagyok egyebkent.
2021. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta rossz a tartásom és lúdtalpas vagyok, de már akkor is előfordult, hogy volt panaszom.
2021. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítva volt, én vettem észre magamon 12-13 évesen hogy nem okés a hátam, szemmel láthatóan el volt tolódva a medencém és a vállam, hosszabb volt kinyújtva az egyik karom, és enyha boka süllyedésem is volt.


Az a vicces hogy általános iskolában a """gyógytornász""" ilyen éves vizsgálaton nem vette észre a bajt, szüleim és a tanárok is csak annyit mondtak "húzd már ki magad".


Nekem kellet kikönyörögni hogy menjünk már el normális orvoshoz...

2021. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5# Aztán kellett gyógytornára járnod? Vagy írtak fel lúdtalpbetétet vagy esetleg fűzôt?
2021. febr. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5


Annyit mondtak hogy menjek úszni (erre nem volt lehetősség a környéken) kaptam egy ilyen gagyi ruha szerű fűzőt, amit nappal kellett hordanom, lúdtalpbetét nuku, a lábamat nem is vizsgálták.


Ez volt kb 12-13 éve, félelmetes hogy milyen kóklerek vannak, saját magam kezdtem el "gyógytornázni" a netről lenézett videókból (akkoriban még alig voltak youtube oktató videók).


Azóta persze elmentem felnőtt koromban normális orvoshoz, ők is csak pislogtak hogy mit csináltak velem anno...


Így utólag elég bosszantó, mert már becsontosodtam, de ha 11-12 éves koromban normális orvos kezel akkor sokkal jobb lenne a helyzet.

2021. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem se vették komolyan, hogy állandóan fájt a lábam. Az első iskolai szűrővizsgálaton rögtön megkaptam, hogy csúnya lúdtalpam van. A társaimmal ellentétben szívesen hordtam a lúdtalpbetétemet, valamivel tényleg jobb lett, de a mai napig problémás a lábam.
2021. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kiskoromban kiderült h lúdtalpam van egy iskolai vizsgálaton, mondjuk úgy h anyukám pont lesz,arta jóvanazúgy és nem foglalkozott vele. Hiába mondtam neki mit mondott az orvos. Azóta is szenvedek vele pedig akkor még biztos helyrejött volna. Én ezt sosem tenném a kisfiammal!!!
2021. ápr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!