Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lehet ilyen esetben tenni?

Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: 16 éves vagyok, és a fitymámat nem tudom rendesen hátrahúzni. A problémát már régebben is felismertem, de sosem okozott eddig semmi kellemetlenséget. Édesanyám sok évvel ezelőtt mondogatta, hogy mit kell csinálni, de egy kisgyereknek furcsa volt ilyet egy nőtől hallani, ezért aligha vettem komolyan. Apám pedig sosem beszélt róla. Az utóbbi hetekben jöttem igazán rá, hogy ez mennyire fontos is, és elkezdtem tornáztatni a bőrt, hogy minél hamarabb sikerüljön hátrahúzni, VISZONT az elmúlt két napban elkezdett viszketni a fityma széle és talán az alatta lévő rész is, valamilyen szinten maga a fityma is olyan mintha “megvastagodott” vagy feldagadt volna, de csak minimálisan, illetve valamilyenféle szokatlan váladékot is tapasztaltam. Mosom rendesen minden nap, de mivel nem tudom rendesen hátrahúzni ezért esélytelen, egyelőre jobban tisztítani. Arra is gondoltam, hogy lehet hogy a nem megfelelő tusfürdő irritálta ott a bőrt, de fogalmam sincs. Orvoshoz egyelőre nem szeretnék menni, mert már így is borzasztóan szégyellem magam. Meg hát a vírus miatt nem is fogadnának.

Valaki tud esetleg segíteni/tanácsot adni, hogy mit csináljak?

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2021. febr. 5. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el urológushoz, és nézesd meg. Látni fogja, ha rendellenes, illetve, hogy mit kell csinálni vele.
2021. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hogy tornáztatás közben esetleg egy kicsit megrepedt a bőr vagy valami hasonló és begyulladt. Bepanten vagy neogranormon?
2021. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ha tornáztatás címszó alatt megreped a bőr, az újra összeforr és még szűkebb lesz.

Lankadtan sem tudod hátrahúzni?

Így azért megfontolandó, hogy érdemes lenne elmenni az urológushoz. Szégyellni nem kell.

2021. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, ezen én is átmentem anno. Annyit tanácsolnék, hogy ne eröltesd. Szért lehet bedagadva, mert tulságosan megfeszítetted. Ha berepedt akkor hagynod kell hogy begyogyuljon. Ahogy irták használj bepanthent vagy neugranormont. Fontod hogy mindig langyos, meleg vízben tornáztasd. Olyankor a böröd is rugalmasabb. De ahogy írták, érdemes volna megnézetned dokival. Viszont azért olvass utána hogy egyrészt milyen lehetöségeid vannak, illetve az orvosnak is ha felkeresed. Vannak orvosok akik kapásból rávágják hogy ezt műteni kell, pedig vannak alternatív megoldások, pl. szteroidos krémek.

A lényeg hogy ne eröltesd túl a tornáztatáskor mert ha bereped az egyrészt fájdalmas, mésrészt elfertöződhet, ill. a hegesedés még szűkebbé teheti. Peóbáld meg de ha max 1 honapon belül nem látsz érdemi változást akkor irány a doki! Ha volna kérdésed írj pü-t.

2021. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha gondolod segitek egészségügyisek vagyok
2021. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!