Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez már betegségnek számít?

Ez már betegségnek számít?

Figyelt kérdés
140 kilóról fogytam le 89 kilóra. Nem volt kemény diétám, mert minden kedvenc ételemnek volt egy diétás megfelelője. 1,5 évig nem ettem szinte édességet vagy alig. Azonban azt vettem észre magamon, hogy nem merek enni a régi szemét kajákból, de még egy nap sem. Vagyis eljárok edzeni és tudatosan étkezem, de baromi bűntudatom van, ha pl. megeszek egy pizzát, mert úgy fogom fel, hogy az az egy darab pizza tönkre tesz mindent. Ma megettem két sütit 2 hét után és hozzá is mondtam, hogy "szép újra vissza a kövérség útjára." Van, ha megeszek egy darab csokit rágás után ki is köpöm, mert mindegy, hogy megettem volna vagy a gyomromba megy... Ez valami betegség már, amit felismertem magamon, csak nem tudom kezelni vagy normális a testedzés körében?

2021. ápr. 3. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Döngő léptekkel 140 kg -s voltál.. csajok gondolom nagy ivbn elkerultek , figyu probalj jobban eddzeni és neh alehet bunozni de ne engedd vissza magad 140 kg ra
2021. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nekem nagyon úgy hangzik, mintha a fogyással egy időben sikeresen kifejlesztettél volna egy anorexiát. Vagy legalábbis az útjára léptél.

Próbáld meg tudatosítani magadban azt, hogy mi a realitás, és mi nem az. Persze ez nem azt jelenti, hogy állj vissza a korábbi szokásaidra, de szerintem próbáld meg számszerűsíteni a dolgokat. Azt figyeld, hány kalória / hány gramm CH amit beviszel, mennyi a határérték amit megengedsz magadnak, mennyi amit edzéssel ledolgozol, és ezt reálisan próbáld meg belőni, minnél több összeszedhető információ alapján.

Pszichológiai alapon az érzéseid be tudnak csapni a számok nem. Ha tényleg alapjában véve tudatosan étkezel, és normális célokat és határokat tűzöl ki magad elé, akkor a számok meg fogják mutatni, meddig mehetsz el, és leveszik lelkedről a terhet. Egy idő után pedig ennek a belövése már készségszintre fejlődhet, amikor már nem is kell tovább írni, hogy ösztönösen tudd, mi fér bele, és mi nem.

2021. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!