Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Reggeli merevedés hiányának...

Reggeli merevedés hiányának életmódbeli, lelki, vagy hormonális okai?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje csak időnként, inkább csak ha partner mellett ébredek, akkor tapasztalok reggeli merevedést. Ennek ellenére szinte folyamatosan kívánom a szexet, sokáig napi 2-3 alkalommal maszturbáltam, de mivel rossz hatással volt a társas kapcsolataimra (antiszociálissá, már már függővé tett), sok időt elvitt és feltételezhetően nem is tesz jót ilyen sokat csinálni, próbáltam visszaszorítani hogy 1-1 nap kimaradjon, de napi 1-2-szer általában így is igénylem. A merevedéssel nincs problémám sem önkielégítés, sem nővel való aktus során, sokáig bírom. Kapcsolatom több éve nem volt, stresszes, teljesítményorientált életet élek, keveset alszom, időnként szorongás jeleit tapasztalom, a depressziót sem zárnám ki. Egy ideje fokozott hajhullást is észrevettem, és a hajvonalam is elindult, de ha a tesztoszteronszintem magas lenne, akkor a reggeli merevedés is gyakoribb lenne? Általában korán kelek, és nem alszom jól addig sem. Szeretnék változtatni az életmódomon, családi házba költözni és jobban odafigyelni magamra, de a munkám miatt most még nem tudok, viszont ezek a jelek aggasztanak. 32/f
2021. ápr. 14. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ha alapvetően van merevedésed amikor kell, pl farokveréskor vagy szex esetében, akkor nem gond ha nincs reggeli merevedés. Nem kötelező dolog
2021. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a stressz rovására írható. Annak hatására a mellékvese folyamatosan nyomatja a kortizolt (antistressz hormon), amit viszont a máj nem győz lebontani, így nem hagyja érvényesülni a melatonin nevű alváshormont. Az alvás hiánya, és a kortizol okozta gyulladások aztán rányomják a bélyegüket minden egyébre.
2021. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, főleg 2-esnek, érdekes, és érthető levezetés! Köszi! A fokozott hajhullás is összefügghet ezzel?
2021. ápr. 19. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!