Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitöl lehet ilyen érzésem a...

Mitöl lehet ilyen érzésem a végbélnél?

Figyelt kérdés

Bizonytalannak érzem a végbelem sokszor, székelés után is érzek ingert vagy azt hogy nemjön ki. És így sokszor kellemetlen és az életemet is megnehezíti. Amugy vizeletnél is hasonló van. Illetve lefotoztam és azt vettem észre, hogy hosszanti írányba kb 3 centi a lyuk vagyis így a vágás és ez nem tűnik nekem normálisnak. Valamint törlésnél avgy amikor egy kicsit is nyomok érzem ahogy a pereme kitüremkedik ami szintén nemtűnik normálisnak számomra.


Probálok pedig többet mozogni, mostanában egészségesebben eszek vagyis kb 2 hónapja. De néha kis puffadás vagy a székletgondok ígyis jelentkeznek.


Evés után akár fél órán belül is érzek ingert a wc-re. Néha gázok kínoznak.


Semennyire se érzem normálisnak és kellemetlen ez az egész számomra. Elmenni is félek itthonról.


Van valami ötletetek ez mi lehet? Vagy milyen orvoshoz forduljak vele?

21/F



2021. máj. 12. 18:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Az állaga se normális és szabályozatlan mikor kell.
2021. máj. 12. 18:41
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológiai foglalkozik az emésztőrendszer betegségeivel, de oda szerintem beutalót kell kérni a háziorvostól. Első körben hívd fel a háziorvosod.
2021. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nyomás hatására a végbél pereme kitüremkedik, ez normális. Ha gond van az állaggal, állandó a puffadás, a székelési inger, akkor valószínűleg a bélrendszerben keresendő a probléma.

Gasztroenterológiára kérj háziorvostól beutalót és ott valószínűleg lesz végbéltükrözés, esetleg széklet minta vizsgálat is a baktérium állomány miatt.

2021. máj. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem a proktologus hatásköre? Hogy bizonytalannak érzem a végbelet ilyen tűnetek mellett? Talán mondhatni ilyne diszkomfort érzés.
2021. máj. 13. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Eloszor a haziorvosod kell felkeresni (telefonon ha jol tudom) elmondod a panaszaid es majd o tovabbkuld a megfelelo szakrendelesre. Persze ha maganba mesz az mas.
2021. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olyan régóta kínoz ez, hogy inkább magánba mennék, ahol több esély van a probléma megtalálására.
2021. máj. 14. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!