Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület, vagy rövid...

Fitymaszűkület, vagy rövid fitymafék?

Figyelt kérdés
Alap helyzetben(amikor nincs felállva) teljesen hátra tudom húzni a fitymát, de erekciónál már nem, csak a makk mögé, ott egy gyűrűt képez és nem tudom hátrébb húzni, mert már olyankor fáj a makkom eleje, ha tovább próbálom húzni, akkor még jobban fáj a makkom eleje.
2021. jún. 19. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem csak szűkület volt, de lassú és rendszeres tágítással és ápolással megoldódott, nem akartam megműttetni


A rövid fékre ("frenulum braeve", ha jól emlékszem) nem tudom hogy van-e házi módszer

2021. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha fáj akkor minek kínzod tovább szerencsétlen hímvessződ.
2021. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
66%

#2

Azért kínozza tovább a farkát, mert a kérdező egy szerencsétlen, te tahó barom.

2021. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben gyűrű látszik, akkor az fitymaszűkület.

Urológiát vagy magán urológust keress fel.

2021. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyűrű olyan szempontból, hogy ott, a makk mögül nem meg tovább a fityma.
2021. jún. 19. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

De a fitymaszűkület azt jelenti hogy egyáltalán nem tudott hátrahúzni, mert nagyon szűk.

Másutt ezt írja:

"A makkot fedő bőrrész (fityma) nyílása olyan szűk, hogy az nem húzható hátra."

2021. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, az a gyűrűs rész alá nincs oda nőve a bőr?
2021. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerint csak részleges szűkületed van, mint amilyen nekem is volt (első válaszoló)


Én úgy oldottam meg, hogy minden fürdésnél langyos víz alatt hátrahúztam amennyire engedte, utána pedig este úgy aludtam el, hogy bekentem vékonyan babaolajjal, reggel pedig újra megmostam


A lényeg hogy tartsd tisztán, ne erőltesd, és így egy pár hét alatt nyúlni fog annyit oldalirányban is, hogy merev állapotban átbújjon rajta a makkod: ha már két ujjad befér a lyukba, akkor tudod kicsit húzni oldalirányba (amennyire engedi) és kész



Az egyedüli oka annak, hogy az orvosok a műtétet ajánlják az az, hogy nem bíznak a betegekben hogy tudnál türelmes lenni és megoldani (lehet újra előjönne utána) és neki könnyebb levágatni onnan



Én se akartam ezt, ezért csináltam meg magamnak inkább türelmesen, vagy 2-3 éve nincs semmi bajom a szerszámmal 😄

2021. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, kipróbálom.


:)

2021. jún. 19. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is éppen annyira volt szűk mint a képen: ha megy az angol, akkor érdemes elolvasni amit itt tanácsolnak :)


[link]

2021. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!