Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Baj, ha "kinyomtam" a mérges...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Baj, ha "kinyomtam" a mérges pattanást? (Többrétű kérdés)

Figyelt kérdés

Szóval, az arcom bal oldalán kijött egy "mérges" (gennyes, nem tudom a pontos nevét) pattanás, amit ma sikerült borotvával megvágnom... Mivel elkezdett belőle jönni a genny, kinyomtam, ha már úgyis van rajta egy lyuk, akkor hadd ürüljön ki. Ebből később lehet probléma, hogy nem magától fakadt ki?


AD2: fiatalként nem voltam pattanásos, most sem vagyok az (30 évesen), viszont az arcom bal oldalán rendszeresen, olyan 3-4 havonta kijön egy ilyen gennyes pattanás. Nagy, kemény, és nem múlik kb. 2 hétig. Általában magától szokott kifakadni, viszont a heg akkor is ott marad utána. Kozmetikus ezzel tud valamit kezdeni, vagy érdemesebb lenne bőrgyógyászt felkeresni?


Mellékesen behalok, hogy a kortársaim a ráncokkal küzdenek, én meg a pattanásaimmal :D


2021. aug. 22. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
ez hormon zavart lesz kezdj el cinket es szelent szedni es elvileg elfog mulni
2021. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni a kiváltó okát.


Az első részre válaszolva, nem lesz baj belőle.


Második részre válaszolva, én elmennék kozmetikushoz amikor ott van az arcomon, és kikérném a véleményét. Ha nem tud konkrétumot mondani, akkor pedig időpontot kérnék bőrgyógyászhoz.

2021. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
te milyen faj vagy, hogy mérget termel a bőröd? méghogy nincsenek idegenek! elég jól írsz magyarul, grat!
2021. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!