Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lehet tenni a hugyúti...

Mit lehet tenni a hugyúti fertőzéssel?

Figyelt kérdés

Már beszedtem egy doboz Sumetrolimot és most harmatgyengének érzem magam. Alig állok a lábamon.... Egyszerűen csak gyenge vagyok, érzem, hogy könnyen megfáznék meg ilyenek, attól is félek, hogy gombás fertőzésem lesz. Persze szedtem mellé probiotikumot és azt folytatom is. De a fertőzés nem múlt el. A makkom és az ánuszom körül eddig is teljesen száraz volt(nincs "olajozás" egy régebbi antibiotikumnak köszönhetően) ezért feltételezem, hogy a húgycsövem flórája is katasztrofális. Ugyanis az eddigi összes orális élményem húgycsőégéssel végződött. Egyszerűen annyira elgyengült a húgycsövem flórája is, hogy még a saját nyálamtól is fertőzést kapok és a síkosító használata is olymértékben fájt, hogy majdnem kárt tettem magamban.

Hogyan lehetne ezt visszaépíteni?

Kicsit kétségbe vagyok esve, mert fel fognak írni még antibiotikumot, ami majd mégjobban legyengít és lehet, hogy az sem mulasztja el véglegesen, de ha el is mulasztja, a flórát határozottan nem javítja ki.

Az urológus meg ugye, felír gomba elleni kenőcsöt (amitől szintén kib#szottul fáj a húgycsövem, már akkor is ha csak nagyon minimális mértékben találkozik).

Határozottan nincs gombás fertőzésem.(a nagyjából kikezelt prosztatagyulladásim nemtudom mennyire játszik szerepet)

Nagyon jó lenne tényleg, ha valaki valami hasznos tanáccsal tudna szolgálni.

Előre is köszi!

(:



2021. dec. 6. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Normalis esetben a vizeleted meg a hugycsoved steril, nincs semmilyen normal floraja.
2021. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Antibia mindig legyengít.


Probiotikum az jó, ha több féle az még jobb.

Emésztést kicsinálja az antibia, felszívódási problémák léphetnek fel ezért ennek támogatására van a probiotikum.

Kinek melyik válik be, én 2félét szedtem normaflore + jutavit tablettás.

Mellé érdemes szedni Béres cseppet, c-vitamin, multivitamint, és omega 3-6-9 -t. Emésztés, közérzet javítására.


Gyulladással/fertőzéssel sok mindent nem lehet kezdeni.

De visszamennék a dokihoz.

Vagy egy másikhoz. Ha egy antibia kúra után a hugyúti fertőzés nem múlt el akkor az már tovább lépett...

Vagy erre a baktériumra ez az antbia hatástalan.


Simán lehet prosztata gyulladás is. Elég könnyen összejön.

Hugyúti nyűgöknél a koffein és cukros ételek elhagyása sokat segít, tőzegáfonya tünetileg is sokat enyhít és ezeket tartósan lehet alkalmazni. Kúra jelleggel lehet csalánlevél teát inni, de tartósan nem szabad. Meg a többi gyógyfüvet teaként enyhíti a tüneteket ameddig magától nem enyhül.

2021. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Volt tenyésztés, hogy kimutassák, milyen baktérium okozza a fertőzést? Mert egyébként az 1. hozzászólónak tökéletesen igaza van, ott nincs semmi "flóra" normál esetben.

E. coli baktérium ellen jó a D-mannóz, ami nem antibiotikum, de pont olyan jól hat - de csak a kólibaktérium ellen. Több éve kipróbált szer a családunkban. Viszont ha nem E.coli okozza a fertőzést, akkor csak tenyésztés után lehet rá felelősségteljesen antibiotikumot adni. Lehet, már rég rezisztencia alakult ki, ha annyi antibiotikumot szedtél.

Gyulladás ellen még esetleg langyos ülőfürdő is segíthet, valami gyógynövénnyel (kamilla, medveszőlő, körömvirág pl.), mondanám a sósat is, de az tutira nagyon csípne.

Mellesleg: valami nemi betegség szűrésen voltál? Pl. Trichomonas, Chlamydia?

2021. dec. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Egyebkent ferfiaknal a sima hugyuti fertozes marha ritka, mert hosszu a hugycsovuk. Vagy prosztatagyulladas, vagy nemi baj (chalmydia, gonorrhoea).
2021. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 Gyulladásra a meleg vizes fürdő abszolúte kerülendő.
2021. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csináltattam nagy vizelet képet régebben, de nemigazán mutatott ki semmit csak a magas vörösvértestszámot.

Nemhiszem, hogy Trichomonas, Chlamydia lenne, mert óvszer nélkül sosem szexelek.

2021. dec. 6. 11:18
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Vizelet kép nem mutat ki semmit.

Ovszer az jó, de khm szájból is el lehet kapni sok mindent csak mondom :D

Mi több nem csak nemi betegséget. Bekerül valami a szájból, és visszatartod a vizeletedet, addig faxán begyullad és voila...

Elmész fürdeni egy tóba mert milyen frankó... Aham. Simán egy ilyen tudja okozni. Úgy felfázhatsz hogy véres lesz a vizelt és sikítva vizelsz meg lebontod a csempéket a falról.


Orvost javaslom öndiagnózis helyett. Vizelet labor sem fertőzést sem gyulladást nem fogja kimutatni, teljesen más célt szolgál.

Különböző baktériumokat tenyésztéssel lehet kimutatni.

Magas vörösvéteszt szám, az nem jó, az fertőzésre, utalhat, vagy vesekőre is :)

Orvos tudna tovább lépni. Egy jó urulógus.

Első alkalommal kér egyből mindenre tesztet és 1 hét után meg van hog mi nem az. Lehet tovább lépni, vagy már elsőre megmondja a doki mi ez.

2021. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1 jó orvos biztos csináltat baktérium kitenyésztést vizeletből.Ha nem találják a baktériumot,pár héttel később még egyet,olyankor mikor a fájdalom erősödik.Amig nem találják meg az okozóját,addig minden gyógyszer csak találgatás . Amikor ez megvan a felit gyógyszert,nagy adagokban kell beszedni,ahogy az orvosok nevezik,lökés szerűen kell hatni a baktériumokra .Hát ezt a féle betegséget nem szeretik az orvosok sem.Nehéz a gyógyítása.
2021. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5# Langyosat írtam ülőfürdőt, nem meleget, direkt emiatt. Szóval olyan testhőmérsékletű. Hidegbe mégsem ülhet.
2021. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7# "Vizelet labor sem fertőzést sem gyulladást nem fogja kimutatni, teljesen más célt szolgál."

De azt kimutatja, hogy van-e genny vagy fehérvérsejt a vizeletben, ami a fertőzésre utal. Ezt még egy egyszerű patikában vett tesztcsík is nézi, nemhogy laborteszt.

Más kérdés, hogy tartós tünetek esetén tényleg alaposabban ki kell vizsgáltatni a dolgot, urológussal.

2021. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!